Logistické centrum Svinov

Komplex logistického centra je rozdělen do dvou základních částí – na část dvoulodních halových skladovacích a expedičních objektů a na část dvoupodlažního provozně administrativního objektu s komerčním zázemím – showroomem. Všechny objekty mají jednoduchý obdélníkový půdorys jako nevhodnější řešení pro navrhovaný účel a využití jednotlivých objektů s dispozičním respektive provozním propojením.
Podstatou architektonického řešení komplexu logistického centra je spojení několika jednoduchých hmot, které jsou výtvarně a velikostně odlišeny dle své funkce. Sjednocujícím prvkem celého objektu je použití vertikálně členěného obvodového pláště. Nejmenší, avšak výrazově nejzajímavější hmotu tvoří objekt provozně administrativní budovy a showroomu. Fasáda je rytmicky členěna francouzskými okny, tento rytmus je místy narušen předsazenými konstrukcemi výrazné červené barvy, které poukazují na umístění důležitých vnitřních prostor. Výrazným prvkem je rovněž velká prosklená část showroomu.
Na objekt administrativy navazuje objekt menší haly, jehož pultová střecha tvoří plynulý přechod rovné střechy administrativní budovy. Důkazem postupné výškové gradace hmot je poslední, největší hala navazující na halu menší. Střecha největší haly je orientovaná opačně, než u haly malé, čímž umožňuje vyniknutí prosvětlovacího pásu oken umístěného na fasádě velké haly. Zároveň má její opláštění nejtmavší zbarvení, jež má opticky zmírnit její velikost.

předpokládaný termín zahájení: 3/2014
předpokládaný termín ukončení: 8/2015

logisticke centrum svinov

 

zdroj: EIA

Související články


1 komentář

  1. mm :

    super…

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.