Letošní největší investiční akce ve školství začala

Na ZŠ a MŠ Ostrčilova začala letošní největší investiční akce ve školství. Předpokládané realizační náklady činí 27,5 milionu korun.
Během této investiční akce dojde k demolici stávajícího propojení tělocvičny s budovou základní školy. Místo toho bude vybudována prostornější spojovací část budovy mezi oběma objekty, v níž se budou nacházet učebny, družina, sklady, šatny, sociální zázemí pro tělocvičnu atd. „Dlouhodobě bojujeme s nedostatkem prostor. O školu je velký zájem, který však musíme regulovat. Moc nás těší, že dostaneme novou budovu, protože třeba zázemí kolem tělocvičny bylo velmi zničené a zdevastované. Myslíme si, že to bude velká výhoda, když součástí tělocvičny bude reprezentativní prostředí, včetně skladů,“ prozradila ředitelka ZŠ a MŠ Ostrčilova Dagmar Dluhošová.
Investiční akce také zahrnuje vznik šesti nových učeben. „Jsme za to velmi rádi. Přestaneme mít problémy s tím, že některé vyučovací hodiny doposud musely probíhat ve sborovně nebo například v kabinetech. Tyto nové třídy nám rozhodně přijdou vhod,“ dodala Dagmar Dluhošová.
Realizace stavby by měla být ukončena 31. ledna 2011. Nový prostor bude navýšen přibližně o 2 100 m2. Jeho rozměry budou následující: délka – asi 28,9 metrů, šířka – asi 16 metrů, výška – asi 6,8 metrů. „Stavba není dělena na fáze, bude pokračovat kontinuálně. V červenci se počítá především s tím, že budou zahájeny demolice stávajícího prostranství,“ doplnil Michael Šnajdr, investiční referent úřadu Moravská Ostrava a Přívoz.

zdroj: moap.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.