Lávka přes řeku Lubinu v Příboře – výsledky arch. soutěže

Na lednovém zasedání rady města Příbor byl vybrán vítězný návrh nové lávky přes řeku Lubinu v centru města. Celkem bylo přihlášeno 29 projektů. Nová lávka vyroste na místě té stávající.

1.místo
Autor: Ing. arch. Marek Blank, Ing. Petr Tej, Ph.D., Ing. Vítězslav Vacek CSc., Ing. Jan Mourek a Janek Srnka

pribor

pribor
pribor

2. místo
Autor: Ing. arch. Tomáš Hradečný, Ing. arch. Kamil Měrka, Ing. arch. Tomáš Kozel, Ing. arch. Petra Holubová, Ing. arch. Et Ing. František Denk, Ph.D., Ing. Ondřej Paulát

pribor

3.místo
Autor: Link projekt s.r.o., Ing. Petr Damek, Ing. arch. Michal Palaščák, Ing. Stanislav Brtáň

pribor

pribor

pribor

Současný stav:
pribor

Již v létě 2015 byl připraven návrh nové podoby lávky od ateliéru Ellement ( autor Gahurova prospektu, Zlín ). Ten byl však nakonec stáhnut. Viz. například ZDE.
priborzdroj: pribor.eu

Související články


Komentáře

 1. MG :

  Původní vítězný návrh od ateliéru Ellement byl úlet. Hlasování na webu bylo uděláno nešikovně. Od lidí z mého okolí vím, že při kliknutí na první odkaz očekávali hlasovací formulář a místo toho se přičetl hlas prvnímu návrhu, tedy lávce se střílnami od ateliéru Ellement.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Infoš :

  :D Obyčejný nosník z předpjatého betonu s tuctovým zábradlím a muselo to mít 5 autorů :D Asi nějaká intelektuální seance..

  Thumb up 9 Thumb down 7
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Infoš: Takový to pohled má bohužel většina rad a zastupitelstev českých měst a proto je arch. soutěží tak málo a vypadá to tady tak jak vypadá.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. thrpst :

  V čem je ta nová lávka lepší než ta stávající?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. Infoš :

  martin [msstavby.cz]: Asi přesně nerozumím, takový pohled jako já? Naopak já jsem pro architektonické soutěže úplně na vše, ale tohle mi připadá dosti slabé a pokud na tento nápad je v daném arch. studiu potřeba kolektiv 5 autorů, tak to asi nebude moc tvůrčí kolektiv… Když architektonickou soutěž, tak ať to má něco společného s architekturou, ne jak jsem psal betonový nosník… Co např.: http://www.casopisstavebnictvi.cz/drevena-lavka-pres-slepe-rameno-malse_A444_I10_07

  Thumb up 2 Thumb down 2
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Infoš: Architektura nemusí být složitá, nabubřelá, organická, něco si dokazovat.

  I jednoduše navržené stavby ( napře jen nosník a tyčky ) mohou působit kvalitně, elegantně, krásně.

  To vše je subjektivní. Ale podívám-li se na panorama Příbora. Nemyslím si, že by se zrovna lávka, které je v odkazu do kontextu hodila.

  Dále se musí brát zřetel na finanční možnosti města, i když v tomto případě to asi problém není.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. Infoš :

  martin [msstavby.cz]: Nechtěl jsem tím říct že lávka v odkazu je přesně to co by se tam hodilo, jen spíš to že pokud už se město rozhodne zaplatit architektonickou soutěž, tak výstupem by mělo být něco jiného než nosník který navrhne a spočítá student 3 ročníku stavební fakulty u zkoušky z betonových konstrukcí za 60 minut.. Sice je v jednoduchosti krása, ale opravdu za cenu arch. studie na kterou se muselo „dát dohromady 5 hlav“ má výt výstupem toto? Vždyť to vypadá tak že to Prefa Tovačov má ve své stálé nabídce a může to 14 dnů dodat (samozřejmě mě neberte za slovo). Na toto opravdu ta studie nebyla zapotřebí, tu hodnotu to pro mě nemá. Ale jak píšete, je to subjektivní..

  Thumb up 3 Thumb down 2
 8. MG :

  thrpst:
  Bych řekl, že ta stávající je na konci životnosti.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  No nevím jaký rozdíl je mezi tímto vítězem architektonické soutěže a sprostým mostkem co mají v každé dědině. Na pohled vypadají stejně. Od architektů bych očekával trochu více vyjádření individuality ať je ten výtvor jedinečný a nezaměnitelný.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 10. thvari :

  mi se to hodně líbí – nejvíc ten detail, že je to naprosto rovné a jakoby na fest napasované mezi ty břehy

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. thrpst :

  MG: OK. Nevypadá na to.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.