Krnov otevírá opravenou Flemmichovu vilu

Opravená Flemmichova vila v Krnově na Bruntálsku je od pátku 12. srpna opět přístupná veřejnosti. Rekonstrukce kulturní památky trvala tři čtvrtě roku. Stála devět milionů korun a zaplatily ji hlavně dotace z evropských fondů. Ve vile nyní budou výstavy a stálé expozice Městského muzea v Krnově.“Flemmichova vila v Krnově je jedna z mnohých továrnických vil tohoto města, protože Krnov byl velmi významným textilním centrem Rakousko-Uherska. Neoklasicistní vila byla postavena v roce 1914 podle projektu vídeňského architekta Otto Prutschera. Patřila textilnímu továrníkovi Theodoru Flemmichovi, jehož rodina ve vile bydlela až do znárodnění v roce 1948.

Celý článek: ceskatelevize.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.