Kostel Prozřetelnosti Boží v Šenově

V Šenově byla rekonstruovaná fasáda kostela Prozřetelnosti Boží – barokní Perly Slezska.

Fotografie pochází z podzimu a je zajímavé, že na jednu stranu fasády se při renovaci pozapomnělo. Za fotografie děkujeme čtenáři!

Perlou Slezska – tak je nazýván kostel Prozřetelnosti Boží v Šenově u Ostravy. Neobyčejná, monumentální pozdně barokní stavba z 18. století, která je poslední pozůstatkem zámeckého areálu v Šenově. Obklopuje jej bývalý zámecký park s fontánou. Uvnitř kostela se nachází vzácné varhany se 2000 píšťal (umělci uznávané jako nejlepší na severní Moravě). Dříve tvořil kostel Prozřetelnosti Boží spolu ze zámkem a zámeckým dvorem centrum bývalého šenovského panství baronů Skrbenských. Zámek byl však z důvodu špatného stavu ve 20. letech 20. století zbourán. Zajímavá je i zmínka o údajné tajné chodbě vedoucí z podzemí kostela do zámeckých sklepů.

senov

senov

senov

senov

zdroj text: mavlast.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.