Klikatý obrubník v Třinci

Někdy vytvořit i chodník ze zámkové dlažby může být oříšek.

Během podzimu se rozběhla rekonstrukce nejen cesty spojující Český Těšín s Třincem, ale i chodníku na Nádražní ulici. Ten se však městu nelíbí a po firmě provádějící stavbu žádá úpravy. Zhotovitel si však za výslednou práci stojí. Chodník vedoucí od třineckého nádraží ke kruhovému objezdu u tzv. Myší díry je podle odboru investic Městského úřadu v Třinci vadný. Obrubníky totiž nejsou jako v běžných případech rovné a souběžné s vozovkou, ale naopak klikaté. Drobná vada sice nemá, podle radnice, vliv na užívání, i tak se ale Třinec jako investor rozhodl pro reklamaci.

Když radnice v prosinci loňského roku stavbu přebrala, ihned se s firmou Lesostavby Frýdek Místek, která stavbu realizovala, domluvila na nápravě nerovných částí chodníku. „V rámci přejímacího řízení bylo dohodnuto, že zhotovitel provede opravu směrového uložení betonových obrubníků v úseku číslo dvě. Termín byl stanoven s ohledem na roční dobu a klimatické podmínky nejpozději do 30. dubna 2018,“ řekla mluvčí města Šárka Szlaurová.

Podle stavební firmy je chodník problematický hlavně kvůli měnící se šířce na několika místech, a právě proto se rozhodla pro méně estetické řešení. „Původní povrch byl z asfaltu, nový pak ze zámkové dlažby a v tomto vznikl možný problém. Podle projektu byly okraje a obrubníky navrženy k plynulým přechodům, ty ale vyžadovaly provedení celé řady dořezů dlaždic, což následně může vest k problémům, hlavně při odklizení sněhu, a to jejich vypadáváním, nebo drcením. Rozhodli jsme se proto pro méně estetické ‚úskoky‘, které takové riziko nenesou,“ okomentoval rozhodnutí předseda představenstva Lesostaveb Frýdek Místek Jan Bazgier. Když navíc podle něj dlažba obroste trávou, nebude ani tolik razit do očí.

Firma si za předanou stavbou stojí. Malé dořezávané kousky dlažby podle ní nejsou ideálním řešením, i tak ale investorovým požadavkům hodlá vyhovět. „My samozřejmě dodržíme závazek z přejímacího řízení opravit uložení obrubníků dle projektové dokumentace a reklamaci vyřídíme, následně však mohou vznikat problémy při reklamaci takto vzniklých vad. Lesostavby si za řešením, které bylo použito, stojí. Rozhodující je ale požadavek investora,“ dodal Bazgier.

zdroj: ehutnik.cz

Související články


Komentáře

 1. adélka :

  to jsem ještě neviděla….. Lesostavby se předvedly :-)

  Thumb up 10 Thumb down 0
 2. marian :

  adélka: myslím, že tohle by neprošlo ani v lesu :-)

  Thumb up 10 Thumb down 0
 3. rasta :

  no do zádele….to je pecka….kde byl dozor?:))))

  Thumb up 8 Thumb down 0
 4. acdlcia [msstavby.cz] :

  Ohánět se tím že dořez je problém, když ho tam i tak mají. Seřezat by měli toho co to vymyslel.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 5. szkandi :

  no.. ono hlavne museli rezat ty obrubniky, ty voe tohle je extrem nad extrem

  Thumb up 8 Thumb down 0
 6. Pavel :

  Upřímně řečeno, kdo z nás ještě v životě neslyšel na vlastní uši od řemeslníka (fušera) okřídlenou větu „pane, to máte dobré“ :-)
  A ještě lepší zážitek je, když se řemeslník na takové dílo po letech podívá a říká „pane, kdo vám to tak blbě zrobil?“ a vy můžete s klidem odpovědět „vaše firma, vaše“ :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. Permonik :

  Vždycky jsem viděl, že prvně se zabetonuji obrubníky, pak se mezi ně dá šterk, udusa a položi dlažba. Ta nabídka musela být hodně ořezana, když se do ni nevešel špagát za 24 kč. :D

  Thumb up 8 Thumb down 0
 8. panakis :

  Uplne jsem se nahlas rozesmal. To snad delal nejaky lajdak neee? To jako vazne? V dnesni dobe? A vy lidi jako jeste platite dane? A proc? A za co? Za hento? Toto neni chudoba ani fuserina. Toto je naprosty vysmech lidem, ktery tam zijou. Ten kdo je za to zodpovedny by mel dostat lopatou po pysku a to bez rozmyslu. A to okamzite! A odejit jako chlap z funkce potazmo z firmy! Na zakladni skole se uci co je to pravitko a primka anebo oblouk. Toto je jak z blbeho prispevku na you tube Fail z Ruska anebo ukrajiny… to vazne jsme tak dobry? Bravo. Vazne bravo!

  Thumb up 6 Thumb down 0
 9. R. :

  To je HARDCORE. A to vyjádření firmy, která si stojí za svým….žijeme na stejné planetě?

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.