Karvinská nemocnice vybuduje nový pavilon

Karvinská hornická nemocnice plánuje výstavbu nového pavilonu chirurgických oborů, který bude vybudován modulárním způsobem.

Celá reportáž TV Polar ZDE

Podobný pavilon pro ortopedii, poskládaný z jednotlivých kontejnerů, postavila nemocnice jako první v České republice už v roce 2020.
Tomáš Canibal, ředitel KHN: „Primárně budeme provádět mamární operace, čili operace prsní žlázy. To je jedna část, druhá část je potom jednodenní chirurgie, jsou to především laparoskopické výkony, žlučníky, slepá střeva, kýly.“

K tomu potřebuje nemocnice nový pavilon, který postaví modulárním způsobem. Zkušenosti s výstavbou kontejnerovým systémem už nemocnice má. V roce 2020 postavila podobný pavilon pro ortopedii.

Tomáš Canibal, ředitel KHN: „S rozvojem dalšího oddělení budeme potřebovat další personál, takže chceme rozšířit stavy našich zaměstnanců o 5 lékařů, 15 sester, 5 ošetřovatelů a sanitářů a o radiologické asistenty.“ Nemocnice bude pavilon stavět ze svých zdrojů. Vedení nemocnice věří, že už v květnu příštího roku budou první pacienty na operačních sálech v novém pavilonu operovat.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.