Jižní část obchvatu Opavy hledá zhotovitele

Tendr na zhotovitele jižní části obchvatu Opavy mezi Hradeckou a Olomouckou ulicí byl zahájen. Ředitelství silnic a dálnic státní podnik prostřednictvím svého profilu zadavatele dnes vyhlásilo zadávací řízení na zhotovitele stavby „I/46 Opava, jižní obchvat, Hradecká – Olomoucká“.

Původně měla být tato stavba krajskou investicí, po sérii jednání zástupců kraje a státu však bylo dohodnuto, že přípravu této klíčové dopravní stavby dokončí Ředitelství silnic a dálnic. Klíčovým faktorem byla také vstřícnost vlastníků pozemků dotčených stavbou, práce ŘSD, opavské radnice, státu a Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 600 milionů korun bez DPH, termín podání nabídek byl stanoven na třetího července letošního roku. „Tato etapa jižního obchvatu bude měřit dva kilometry a 339 metrů. Se zahájením stavebních prací se počítá v příštím roce, k jeho zprovoznění by pak mělo dojít v roce 2026.

pramen: opava-city.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.