Janottova vila po rekonstrukci

Po roční rekonstrukci byla v pondělí 7. ledna v Opavě znovu otevřena knihovna Slezského zemského muzea v Janottově vile. Opravy si vyžádaly přibližně 20 milionů korun. Díky nim knihovna získala například nové regály. Rozšířilo se i množství nabízených knih a čtenářům odpadly mnohdy i dlouhé čekací doby. ČTK o tom informovala mluvčí muzea Romana Talačová.

knihovna--szm-po-rekonstrukci

 

Janottova vila se uzavřela v prosinci roku 2011. Během následující rekonstrukce řemeslníci výměnili okna a dveře, byly restaurovány některé historické prvky, vstupní dveře, vitrážové okno a světlíky. „Zrestaurován byl i unikátní dřevěný strop objevený až při stavebních pracích,“ vyjmenovala část prací mluvčí. Opravena podle ní byla také fasáda budovy. Zároveň byly vybudovány nové depozitáře. Do nich se nastěhovaly knihovní fondy muzea, které byly dříve umístěny v několika různých budovách.Novinkou je také bezbariérový vstup a výtah.

zdroj: stavbaweb.cz

 

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.