Interiér dělnického domu v Albrechticích

Fotografie a popis projektu rekonstrukce interiéru Dělnického domu v Albrechticích u Českého Těšína.

Autor: FRIS architekti, Katarzyna Jursa Pieleszová, Adam Jursa

Realizace: 2021

Fotografie: Lukáš Chlebik

Předmětem architektonické studie byl návrh interiéru dělnického domu v Albrechticích. Cílem byl návrh v duchu souznícím s tímto druhem staveb. Podkladem byla architektonická studie rekonstrukce dělnického domu, na základě které jsme ještě provedli několik dispozičních změn. Hlavní náplní naší práce bylo navrhnout samotné vybavení interiéru. Zapracovali jsme některé prvky, které byly investorem vyžadovány, jako např. oranžová dlažba v chodbě nebo použití konkrétních svítidel do sálu. Dělnický dům se skládá z několika provozů a místností, kde každá vyžaduje tak trochu jiný charakter a funkčnost. Našim největším cílem bylo nalézt cestu, která výrazově, materiálově a principiálně propojí všechny tyto prostory, zároveň však dopřeje každému z nich požadovanou atmosféru a charakter. Materiálové řešení interiéru se nese v duchu kombinace přírodních materiálů s decentní barevností ale také kontrastem. Charakter vyniká drobnými detaily, jako je např. dlažba, dřevěný laťkový obklad nebo charakter svítidel.

Umístění projektu na mapě je v současné době z technických důvodů nezobrazeno

Související články


Komentáře

 1. MarieP :

  Nádhera!

  Thumb up 17 Thumb down 0
 2. jvndys :

  ona to i z venku je dobrá nádhera

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Inženýr :) :

  takhle by to mělo vypadat !!!! super !!!

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.