Hukvaldský biskupský environmentální resort

Nevyužívaný objekt v obci Hukvaldy projde rekonstrukcí.

Předmětem zakázky jsou stavební úpravy objektu č. p. 81, katastrální území Sklenov, obec Hukvaldy (Vlastní objekt je součástí kulturní památky Zámek č.p.1 v Hukvaldech, evidované v Ústředním seznamu kulturních památek ČR pod reg. č. 21349/8-2614).
Jedná se o rekonstrukci stávajícího objektu, který navazuje na sousední objekt zámku. Tvarové řešení objektu bude zachováno. Podélná osa budovy je ve směru V-Z. Budova se sedlovou střechou s hřebenem v podélném směru budovy.
Objekt bude sloužit pro mimoškolní zájmovou činnost dětí školního věku. Návštěvníci si budou moci odložit svršky v učebně nebo v sále a budou dále pokračovat do dalších prostorů budovy.


Do objektu se v současnosti vstupuje ze severní strany, ze zámeckého parku. Vstup je přístupný po dvojici schodišť vedených podél severní fasády objektu. Tento přístup zůstane zachován. Do objektu bude nově zřízen bezbariérový přístup. Podél východní strany objektu bude provedena zpevněná plocha z kamenné dlažby. Na tu bude navazovat rampa vedoucí k podestě před hlavním vstupem.
Vstup do objektu je ze severní strany. Vstupuje se do haly. Z haly je přístupná učebna, kuchyňka, část s hygienickým zázemím a učebnou, úklid se serverovnou a schodiště do 2. NP a 1. PP. Hygienické zařízení v 1. NP zahrnuje WC pro ženy, WC pro muže a WC pro vozíčkáře. Učebna v 1. NP je po vybourání střední nosné zdi přes celou šířku budovy. Ve 2. NP se ze schodiště vstoupí do chodby, ze které je přístup do sálu s exponáty, učebny a hygienického zázemí. Sál s exponáty zabírá většinu plochy 2. NP. Hygienické zařízení ve 2. NP zahrnuje WC pro ženy a WC pro muže. 1. NP a 2. NP je propojeno zvedací plošinou pro vozíčkáře. V 1. PP je umístěna technická místnost a sklad.


Řešený objekt se nachází v zastavěném území obce Hukvaldy. Budova není v současné době využívána. V minulosti v ní začaly probíhat stavební práce, které nebyly dokončeny. Stávající stav budovy neumožňuje užívání.

Současný stav:

zdroj: nen.nipez.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.