Hrad Sovinec – oprava fasády Lesnické školy

Muzeum v Bruntále plánuje opravu fasády Lesnické školy na hradě Sovinec. Byla vypsána veřejná zakázka na dodavatele stavebních prací.

Jedná se o opravu fasády na objektu Lesnické školy Hradu Sovince. Stavební práce obsahují zejména tyto práce – očištění fasád od náletové zeleně, omytí povrchu vodou, následně se vyspraví zdivo původními materiály (cihla, kámen). Vápenné omítky budou štukové s dvojitým vápenným nátěrem. Vyrobí se nové dřevěné vstupní dveře a osadí do nové tesařské zárubně. Kolem oken a dveří budou provedeny nuty. Okolní terén se srovná a omítky ukončí cca 5 cm nad upraveným terénem. Spodní strana přesahu střech bude natřena stejným nátěrem jako střešní krytina a to barvou karbolineum extra v hnědém odstínu.

pramen foto: hrad-sovinec.cz
pramen citace: profilzadavatele-vz.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.