Hlučín vyhlašuje architektonickou soutěž

Město Hlučín vyhlašuje architektonicko-urbanistickou soutěž na lokalitu u Červeného kostela.

ARCHITEKTONICKO – URBANISTICKÁ SOUTĚŽ O NÁVRH

Město Hlučín vyhlašuje v souladu se zákonem č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek a v souladu se Soutěžním řádem České komory architektů ze dne 24. dubna 1993, ve znění pozdějších předpisů otevřenou, projektovou, jednofázovou architektonicko – urbanistickou soutěž  na zpracování návrhu revitalizace veřejného prostranství v okolí Červeného kostela v Hlučíně.

Předmětem soutěže je zpracování architektonicko – urbanistického návrhu revitalizace veřejného prostranství, jež se nachází v těsné návaznosti na historické centrum města Hlučína na konci významné městské osy v okolí Červeného kostela. Cílem návrhu je vytvořit sjednocený, reprezentativní, multifunkční veřejný prostor s významnými architektonickými a přírodními hodnotami, sloužící jako propojující článek organismu města zajišťující pohodlný průchod a zároveň umožňující důstojný přístup do objektů veřejných institucí.  Návrhy by měly zohlednit záměr vyhlašovatele provádět revitalizaci území po etapách s ohledem na majetkoprávní vztahy v území.

Soutěže se mohou účastnit autorizovaní architekti v oboru architektura, územní plánování, krajinářská architektura nebo autorizovaní inženýři v oboru pozemní stavitelství nebo městské inženýrství podle zákona č. 360/1992 Sb. Soutěže se mohou účastnit i týmy ve sdružení fyzických osob, kdy alespoň jedna osoba ze sdružení musí mít autorizaci.

TERMÍNY

Vyhlášení soutěže 20.12.2016.
Navrhy musí být odevzdány nejpozději do 13.2.2017 do 17:00 na podatelně Městského úřadu Hlučín, Mírové náměstí 23. Budova C.

Kompletní informace k soutěži: hlucin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.