Hlučín má nový územní plán

Nový územní plán vydali zastupitelé Hlučína na svém jednání v úterý 21. února. Řadě soukromých vlastníků stavebních pozemků to umožní žádat na příslušných úřadech povolení pro výstavbu nových rodinných domů. Nové stavební parcely přibyly zejména v okrajových částech města vesměs v lokalitách navazujících na současnou rodinnou zástavbu.

Nový územní plán neumožní výstavbu žádného dalšího velkého supermarketu v centru města, což se stalo na zasedání hlavním předmětem diskuze; prostory pro vybudování větších prodejních ploch nad 2 tisíce metrů čtverečních jsou vyčleněny mimo historickou část města. Dlouhodobě má v Hlučíně zájem o výstavbu svých prodejních prostor řetězec Kaufland. Současné vedení města je ale proti, protože v Hlučíně je aktuálně sedm supermarketů, v dojezdové vzdálenosti do 10 kilometrů jsou velkokapacitní prodejní prostory v Ostravě, Porubě, Opavě. Podle názoru radních je proto nový hypermarket ve čtrnáctitisícovém Hlučíně zbytečný.
celý článek: hlucin.cz

Související články


1 komentář

  1. Rýša :

    Zajímavá fotka Hlučína. Je to pěkné městečko.

    Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.