Havířovské nádraží řeší krizový štáb

Vyjednávání o budoucí podobě nádraží v Havířově vyvrcholily v ustavení krizového štábu, který řeší, jaká varianta se bude realizovat. Demolici odmítl ministr dopravy, České dráhy se naopak haly chtějí zbavit díky náročnosti na údržbu. Navíc oddalování začíná ohrožovat možnost čerpání již schválené dotace.

Oddalováním zahájení stavby je ohroženo čerpání dotace a současně i zmaření investice, kterou už do projektu společně investovali havířovská radnice a České dráhy. Krizový štáb má za úkol zhodnotit všechny možné varianty přestavby a dostavby havířovského dopravního terminálu u nádražní budovy. „Komise se bude zabývat úpravami projektu tak, aby byl zachován požadavek zachování stávající nádražní budovy a zároveň mohla začít dostavba dopravního terminálu,“ oznámil ministr dopravy Žák.

„Dráhy zjistily, že v současné době nemají dost peněz na zbourání budovy. Žádali o evropskou dotaci ve výši 70 procent, přičemž jim bylo schváleno pouze 40 procent. A to je ten pravděpodobný důvod, proč se vedení drah rozhodlo pro zachování nádražní budovy,“ doplnil ministr dopravy Žák.

zdroj: denik.cz