Frýdek-Místek + estetika

Inspirace pro ostatní města v Moravskoslezském kraji.

Levné plastové stoly a židle, které hyzdí plochu u bister, restaurací nebo cukráren, do centra města nepatří. Vedení frýdecko-místeckého magistrátu chce motivovat podnikatele, aby vytvořili estetické venkovní posezení. Za nájem pak zaplatí méně.

Standardní nájemné za pronájem pozemku pro provozování předzahrádky je stanoveno na 120 korun za metr čtvereční a měsíc. Pokud se ale provozovatel rozhodne pro estetizaci předzahrádky, může po splnění prvního kritéria platit měsíčně za metr čtvereční 10 korun a za splnění dalších kritérií jen pět korun za metr čtvereční a měsíc.

Prvním kritériem pro získání zvýhodněného nájemného je pořízení kvalitního nábytku v decentním barevném provedení s jednobarevnými potahy, dekami, ubrusy a květinami na stolech. Součástí je doklad o zajištění svozu odpadu z provozovny a udržování čistoty a pořádku v okolí venkovního posezení. Pokud to provozovatel splní, bude mu po dobu první a druhé sezóny účtováno nájemné ve výši 10 korun za měsíc a metr čtvereční za předzahrádku do 30 metrů čtverečních. Pokud je větší, zaplatí za každý započatý metr čtvereční navíc standardní nájemné. V dalších sezónách ale může provozovatel získat ještě nižší nájemné, a to o polovinu.

celý článek: denik.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Hynek [msstavby.cz] :

    mno.. uprimne.. prijde mi dost divne, aby me magistrat vodil takhle za rucicku a resil za mne mou neschopnost udelat si pred kramem dustojne prostredi..
    ale zas lepsi pozitivni motivace, nez zakazy.

    ambivalence jak prase :)

    Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.