Fiasko v Havířově pokračuje

Funkčně špatně provedená rekonstrukce autobusového nádraží v Havířově, kde schází krytá čekárna a další základní funkce má pokračovaní. Tato absence bude vyřešena stavbou další budovy…. Místo toho, aby byla provedena jedna stavba pořádná, bude nádraží obsahovat dvě demoverze funkčního terminálu.

Když společnost ČSAD Havířov představila nově rekonstruované autobusové nádraží, začali cestující vytýkat především to, že rotunda slouží jen jako provozní budova pro zaměstnance a schází tam čekárna, kde by se mohli schovat před větrem, zimou nebo letním vedrem.

Vedení přepravní firmy žádosti vyslyšelo a přislíbilo postavení menšího objektu v sousedství rotundy, který by sloužila jako prodejna pečiva, občerstvení a denního tisku. V prodejně má být místo i pro několik cestujících čekajících na svůj spoj.

Zatím však nic nenasvědčuje tomu, že by se tato budova měla začít stavět. To však vyvrací ředitel osobní dopravy Jakub Vyvial, který Deníku potvrdil přípravy stavby.

„Od jara běží přípravy formou vypracování projektu, získání potřebných souhlasů a podání žádosti o získání územního povolení. Bohužel v poslední fázi obdržel projektant řadu připomínek v rámci stavebního řízení, které přepracovává. Po těchto úpravách by již snad nic nebránilo získání územního povolení a investor objedná potřebné stavební komponenty. Pokud se tedy ve stavebním řízení již nic nezadrhne, je pravděpodobně reálné, že v letošním roce bude prodejna pečiva, občerstvení a tisku hotova,“ vysvětlil Vyvial.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  stačilo by přidat skleněnou fasádu

  Thumb up 9 Thumb down 3
 2. aldik :

  Však na delší čekání můžou využít halu vedle- Kaufland a ještě si tam koupí něco k snědku. :)

  Thumb up 3 Thumb down 9
 3. Martin [msstavby.cz] :

  aldik: Obchodní centrum ( objekt SOUKROMNÍKA ) tu není od toho, aby suploval funkce občanské stavby.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 4. thrpst :

  Kocourkov vyhrává.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. zerdě :

  hlavne kdyz se to bouralo,tak se tomu tleskalo i z rad obcanu, a ti sami obcane ted mrznou

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. MachRo :

  Je neskutečné se dívat na spodní část nádraží, kde je nové stanoviště postavené přes to původní. Nevím zda firma plánující postavit obchodní centrum z projektu nevycouvala? Pokud nádraží zůstane v takovém stavu jako je teď, tak to je síla.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Venki :

  balde: prosklená fasáda, vuhledem k objemu prosotru by se bez řízené vzduchotechniky a regulace v letních měsících nadměrně přehřívala a stala se tak opět neobyvatelná…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Alex :

  Názory odborníků na to, zda potenciální budoucí majitel Baníku Ostrava bude tento klub rozvíjet podobně, jako místo svého podnikání – autobusové nádraží v Havířově – se různí.
  Avšak první odhady neskrývají optimismus. Z minulosti je známo, že k podnikatelským odvětvím, kde se dá snadno zhodnocovat jinak obtížně umístitelný kapitál a kde lze snadno získat veřejnou prestiž u jednodušší části obyvatelstva, mívají podnikatelé hezký, osobní až intimní vztah.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. koudy :

  Venki: To se dá řešit stínidly, tónováním, nebo kosenou konstrukcí. Nic neproveditelného.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Honza :

  SLIBOVANÝ STÁNEK STÁLE JEŠTĚ NESTOJÍ. Také by tam mohli někde na dobře viditelném místě instalovat hodiny .

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  Honza: Stačí zasklít tu otevřenou polovinu rotundy a dát do ní i ty hodiny. Nemusí se stavět nic dalšího.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. honza :

  Původní Autobusové nádraží Havířov – 360° video pro virtuální realitu

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. DanM :

  Čekárna na autobusovém nádraží v Havířově zahájí svůj provoz 1. 7. 2016 http://www.3csad.cz/mhd-havirov/novinky/429-cekarna-na-autobusovem-nadrazi-v-havirove-zahaji-svuj-provoz-1-7-2016/

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.