Farnost Místek plánuje nový společenský sál

Farnost Místek uvažuje o vybudování nového společenského sálu. Zároveň ve spolupráci s městem plánuje vedle sálu proměnu veřejného prostoru mezi Antonínovým náměstím a Poliklinikou. Kvůli tomu se řeší i směna pozemků, které patří farnosti a mají se převést na město.

Celá reportáž ZDE

Římskokatolická farnost Místek jedná s městem o úpravě prostranství pod farností. Součástí je i směna pozemků, na kterých se budou provádět úpravy.

Daniel Vícha, děkan a farář Římskokatolické farnosti Místek: „Tento pozemek patří farnosti Místek. A naopak část farní zahrady, která se nachází za námi, za plotem, patří městu Frýdek-Místek. Z tohoto důvodu v součinnosti s městem dochází ke směně těchto pozemků. Tak, aby se narovnaly majetkové vztahy a zároveň tento pozemek farnosti, na kterém nyní stojíme, bude převeden na město.“

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: „O té směně bude samozřejmě rozhodovat až zastupitelstvo v září. Není to věc rady. Rada to zastupitelstvu doporučila. A uvidíme, jak se k tomu zastupitelstvo postaví.“

Daniel Vícha, děkan a farář Římskokatolické farnosti Místek: „V aktuální fázi je hotová studie celého projektu a dokončuje se projektová dokumentace, aby se mohlo žádat o případná povolení.“ Zatím se podařilo dohodnout na výstavbě nového plotu, který bude pozemky oddělovat.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: „Ta jednání probíhala dlouho, začala ještě za minulého koaličního složení, ale nyní jsme se opravdu dostali na konec té věci a dobrali jsme se k dohodě. S tím, že rada města schválila dohodu s místeckou farností. Jejímž předmětem je výstavba plotu. A také údržba tohoto plotu.“

Výstavba sálu a proměna okolí bude záležet na dalších schvalovacích procesech, ale farnost předpokládá, že minimálně do dvou let by mohlo dojít k realizaci.

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.