Estetizace prostoru před Hlavním nádražím

Trolejbusová smyčka byla zprovozněna a pokračuje se demolicí ostrůvků na smyčce tramvají. Stávající žulová dlažba v kolejišti je v prostoru zastávek nahrazována asfaltem a ve zbytku smyčky štěrkovým zásypem. Betonuje se též parkoviště, předělává vstupní prostor a začaly už i terénní úpravy budoucích zelených ploch.

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  Ten asfalt v tom kolejišti je oproti dlažbě strašně škaredý. Má to nějaké odborné opodstatnění?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Wintergirl :

  Jedno velice odborné z oblasti Finančního řízení podniku :-D Je to prostě levnější řešení a to nejen po stránce materiálu ale zejména práce. Znáte jistě produktivitu pokládky dlažby ve veřejných zakázkách.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Pavel :

  Když vidím ty palety se zjevně Čínskou žulou, tak mám obavy, aby to nedopadlo jako Masarykovo náměstí. Tam byly stejné a nikdo si nevšimnul.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Josef :

  Parkování je omezené, to chápu, ale je škoda, že policisté místo aby řidičům pomáhali (tj. stáli před omezením a ukazovali, kam jet), tak buzerují. Stačí na pár vteřin zastavit pod podchodem a už na vás startuje z nedaleko zaparkovaného auta nějaký uniformovaný a je velmi nepříjemný.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 5. Jirka :

  Wintergirl: A nevyjde asfalt dráž? Když jsem se zajímal u známého co má rozbitou příjezdovou cestu k hospodě, tak mi tvrdil, že opravit díry asfaltem by ho vyšlo na statisíce.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. mm :

  Každopádně se snad už nebudeme muset za to místo stydět. Je to jedna ze vstupních bran do krajské metropole a bylo to něco příšerného. Ještě bych tam pak postavil hlídku MP a každého bezdomovce či individuum bych pral co nejdál. Také by to chtělo opravit nějaké ty proluky kolem a snad i vystavět to muzeum dopravy.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. aleš.m :

  A co tam bude jiného – lepšího, že přednádraží bude pěknější? Těch o něco víc parkovacích míst a nový asfalt? Nová zeleň. která bez údržby zanedlouho bude stejně zanedbaná jako ostatní parčíky v Ově???
  Docela se bojím, že touhle tzv. estetizací si někdo zase namastil kapsa….. !!!

  Thumb up 0 Thumb down 2
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  aleš.m: ja sice rozumim, ale mi prijde priserne, v jakych souvislostech se tato typicky ceska „obava“ porad objevuje.

  a ted mluvim obecne: vsechno, co se upravi, je neci masteni kapsy. s takovou se opravdu nikam neposunem. to jsou diskuze jako ze misto karoliny radsi holy pozemek, misto slusneho okoli nadrazi zaplivanou klasiku, takhle bych mohl pokracovat. zkusme se spis preorientovat na to, jak kvalitne to bude udelane a ne a priori prskat, ze to mohlo zustat spinave a z fotky zabalene palety delat analyzu kvality materialu.

  a konkretne: ja uz to psal pri prvnich vizualizacich – jedine, co mi tam prijde zbytecne (a to povazuju opravdu za na hlavu padle), je ten obrovsky display na konzole, ktery si myslim, ze nikdo z nas nepotrebuje (spise naopak). tedy konzolu vidim a z vizualizace odhaduju, ze tam bude nejaka prisera, jaka visi na lase treba.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Jarda :

  Vypadá to pěkně, jen ti bezdomovci asi nezmizí, vzhledem k tomu jak postupně bude růst nezaměstnanost v Ostravě, tak jich bude přibývat. Na druhou stranu asi i poroste počet lidí odjíždějících pravidelně za prací mimo Ostravu, takže určitě ocení, že nádraží už nebude vypadat jako někde na východním Slovensku.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  jeste jsem nasel vizualy v lepsim rozliseni a to, co jsem myslel, ze bude display, vypada jako billboardova plocha nebo tak neco.. tak v tom pripade to nebude tak horke, jak jsem myslel, rsp. pysny za to nebudu, ale mira studu bude radove jinde, nez kdyby to byl lcd panel.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Rumcajz :

  Vyhozené peníze za projekt se spoustou chyb… namátkově architekt zapomněl na zastřešený přístup k nástupnímu stanovišti pro trolejbusy, ačkoliv je před nádražím kompletně zastřešeno všude všecko, na trolejbus budou lidé muset doběhnout v dešti :/ Dále chaotický přístup do nádražní haly, člověk spěchající na vlak potřebuje nejkratší, nejrychlejší a hlavně volnou cestu na vlak! Ne kličkovat mezi jakýsimi rádoby uměleckými artefakty :/ A co plastika původní fontány? To jsme se za ni jako styděli nebo co, že musí pryč? Vznikla spolu s nádražím, které je zde ve stejné podobě dodnes, tak kde ji kurde fix někdo „oprávněný“ zahodil a zlikvidoval? :(

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.