Dukelská kasárna, Opava

Radní schválili smlouvu, podle které město odprodá část bývalých Dukelských kasáren v Opavě.

Soukromý investor JTA exklusive s.r.o. Ostrava zde na zhruba 3,8 hektarech postaví 16 bytových domů se zhruba 300 novými byty. Stavba by měla začít nejpozději do 4 let. „Nabídku na část areálu předložily dvě firmy. Komise doporučila jednu z nich a radní tuto variantu schválili. Původně jsme počítali, že dostaneme za tento pozemek 35 milionů korun, nakonec ale město získá 51 milionů, které použijeme na další investice,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil. „Všichni víme, že je obrovská poptávka po bydlení v Opavě. Každý takový projekt proto vítám,“ dodal.

Areál, který do roku 2006 obývala armáda, je rozdělen na 3 části. Část A, která je tvořena historickými budovami a kterou si město ponechá pro stavbu bytů pro mladé rodiny a seniory, parku, hřiště či třeba restauraci, dále část B, kterou chce město prodat investorovi, a část C, kde je nyní drobná výroba či třeba travnaté hřiště nebo heliport.

V současné době je část B tvořena bývalými garážemi, dílnami a sklady, které nemají žádnou historickou či architektonickou hodnotu. Prodej ještě musí schválit zastupitelé, a to na jednání 7. září.

zdroj: opava-city.cz

Související články


Komentáře

 1. Winter :

  Urbanismus pražské periferie.

  Thumb up 5 Thumb down 15
 2. Pavel :

  Ono to ale periférie je. Armádní areál z poloviny 19. století byl záměrně izolován od okolí. Historické budovy v zóně A navazují velmi zdařile na architekruru v okolí Horova náměstí a přilehlých ulic a zároveň zakrývají pohled na prostory sloužící výcviku a hospodářským zaŕízením kasáren. Když dojde k otevření areálu směrem do Vančurovy ulice tvořené solitérními rodinnými domy z před- i poválečné éry, tak navrhované cca 3patrové bytové domy můžou vytvořit celkem plynulý přechod. Víc mě mrzí, že se nebude řešit bariéra z druhé strany tj. železnice. Nelze to chtít od soukromého investora, ale zrovna sem by mohlo zainvestovat město: vybudovat podjezd pod tratí a propojit tuto lokalitu např. s Bochenkovou ulicí na druhé straně.

  Thumb up 20 Thumb down 1
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Na místě budoucí výstavby probíhá demolice.
  https://opavsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-dukelska-kasarna-opava-demolice-2021050.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.