Dopravní terminál Frýdlant nad Ostravicí

Frýdlant nad Ostravicí vypsal veřejnou zakázku na realizaci dopravního terminálu u vlakového nádraží.

Jedná se o stavbu, která bude umožňovat přestupní vazby mezi železniční, veřejnou autobusovou a individuální dopravou. Stavba zahrnuje kromě modernizace stávajícího autobusového nádraží i úpravu veřejných prostor před výpravní budovou ČD a dále zahrnuje využití pozemků mezi kolejištěm a ul. Poštovní směrem ke křižovatce s ul. Hlavní, a to pro odstavné parkovací plochy. Vlevo od výpravní budovy bude umístěno parkoviště P+R, které bude odděleno od ul. Poštovní komunikací pro pěší.

Součástí předmětu veřejné zakázky bude i finální úprava vozovkových vrstev včetně řešení odvodnění místní komunikace ul. Poštovní v celém zájmovém území stavby. Jedná se o modernizaci autobusového terminálu a parkovacího systému v dané lokalitě zahrnující stavební úpravy celého přestupního uzlu a parkovišť, jimiž dochází ke kompletní přestavbě zemního tělesa a veškerých konstrukčních vrstev komunikací a zpevněných ploch pro vozidla a chodce s výsledkem navýšení kapacity terminálu a úpravě prostranství celého parkovacího systému. Účelem stavby je uspořádání prostoru a vymezení jednotlivých funkčních prostorů.

zdroj: frydlantno.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.