Cyklostezka v Krnově bude širší

Cyklostezka mezi Chromýži a Krásnými Loučkami se rozšíří.

Zvýšenou pozornost cyklistů vyžaduje jízda po cyklostezce mezi Chomýží a Krásnými Loučkami. Třistametrový úsek, který začíná za ulicí K Ostrůvku a končí na cestě vedoucí od železničního přejezdu k zástavbě v Krásných Loučkách, přišel kvůli výstavbě kanalizace o původní asfaltový povrch. K nápravě dojde nejpozději na podzim.

„V současné době čekáme na vydání stavebního povolení na rozšíření cyklostezky. Jakmile ho získáme, proběhne výběr zhotovitele a následně realizace,“ uvedl Jan Šrubař z odboru investic a správy majetku. Poté bude cyklostezka mít šířku 3,5 metru, což umožní průjezd vozidel integrovaného záchranného systému k ulici K Ostrůvku.

Právě nutnost zajištění dopravní obsluhy této části Chomýže byla důvodem stavebního zásahu do cyklostezky. V roce 2019 totiž došlo na základě rozhodnutí Policie ČR a Drážního úřadu k trvalému uzavření dvou železničních přejezdů v Chomýži, jelikož nesplňovaly současné normy. Především obyvatelům ulice K Ostrůvku to způsobilo velké komplikace. K jejich nemovitostem nevede komunikace, po které by mohla bezpečně projet vozidla integrovaného záchranného systému.

Město Krnov proto vstoupilo do jednání se Správou železnic a řešením bude rozšíření stávající cyklostezky. Aby byl příjezd do lokality bezpečný, Správa železnic již instalovala nové světelné přejezdové zabezpečovací zařízení se závorami na železničním přejezdu P7780 v Krásných Loučkách. Zároveň byla v místech budoucí cyklostezky vybudována první etapa kanalizace, která v budoucnu odvede splaškové vody z Krásných Louček do čistírny odpadních vod v Krnově. Ke stavbě kanalizace došlo s předstihem, aby později nebyly nutné zásahy do nového povrchu cyklostezky.  

zdroj: krnov.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.