Cooltivace předprostoru Cooltouru

Z Městských zásahů 2013 vzešly dva projekty, jež se dočkají realizace. Cooltivace předprostoru Cooltouru a Malá Kodaň.

Autor: Ing.arch. Jiří Halfar
městské zásahy 2013 – architektonický koncept 2014

Urbanistické řešení se snaží o vytvoření předprostoru Cooltouru coby ohraničeného dvorku. Vzhledem k předpokládané asanaci objektů výstaviště (ve kterých se Cooltour v současné době nachází) je ohraničení dvorku navrženo ze třech mobilních lodních kontejnerů (20ft.dlouhých). Celá stavba je tedy dočasná. Pod stávajícími kaštany je navrženo dvoustranné pódium. Na stávajícím parkovišti a komunikaci budou umístěny dva kontejnery svírající pravý úhel, cca 9 m od sebe vzdáleny, spojeny lávkou v úrovni střechy a přístupovým schodištěm. Vzniká tak pochozí patro, které je zcela ohraničeno zábradlím (včetně lávky). Vnější prostor je vertikalizován hmotově i funkčně. Třetí kontejner zachovává ortogonální rastr ostatních kontejnerů a je připojen k pódiu. Kontejnery budou natřeny výraznou barvou či grafickou úpravou adekvátní kulturnímu obsahu areálu.

cooltour
cooltour
cooltour

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.