Četnické velitelství

Aktuální pohled na renovovaný objekt na ulic Mařádkova 17 v Opavě.

Objekt četnického velitelství byl vystavěn v letech 1901-1902 podle návrhu Ferdinanda Pauchnera. Stavba byla postavena ve stylu historizující romantické vily. Přízemí objektu je vyzděno z nepravidelných kamenných kvádrů. Patra jsou z režných cihel v kombinaci s omítanými šambránami a rohovými dekorativními bosážemi. Oproti původnímu stavu byly ve střešní rovině vystavěny vikýře. Po válce objekt sloužil jako mateřská škola. Dnes jsou zde komerční prostory na pronájem.

Renovace objektu proběhla kolem roku 2020. Na webu jsme však aktuální stav budovy ještě nepublikovali.

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.