Českobratrská 16 – popis rekonstrukce

V centru Ostravy byla zahájena rekonstrukce budovy Ostravské univerzity, co se za rekonstrukci skrývá?

Stavební úpravy budou probíhat ve stávajícím objektu Českobratrská 16 v podzemním i všech nadzemních podlažích. v rámci stavebních úprav bude upravena vnitřní dispozice, provedena obnova krovu a střešního pláště Tvarové řešení objektu bude zachováno, bude vyměněna střešní krytina. Stávající architektonické zdobné prvky budou zachovány, poškozené prvky budou doplněny v původním tvaru a profilaci, statický poškozené prvky neopravitelné budou provedeny jako kopie původních. Vyměněna budou okna, provedeny bourací práce určených konstrukcí, zesílení stávajících stropů a vyzděny nové svislé konstrukce. Dále budou provedeny nové rozvody zdravotechniky, vč. osazení nových zařizovacích předmětů, nové rozvody chlazení a větrání požadovaných místností a nové rozvody elektro. V 1.PP bude umístěny nová předávací stanice tepla a provedeny rozvody tepla vč. osazení nových otopných těles. Součástí stavebních úprav je zateplení střechy, provedení nových hydroizolací, tepelných izolací a provedení nových úprav povrchů podlah, stěn a stropů. V levém křídle  budovy (od ul. Bráfova) bude provedeno nové schodiště propojující snížené podlaží 1.PP se 4.NP a dále bude obnoveno železobetonové vyrovnávací schodiště v 1.PP a WC pro imobilní osoby, provedeno nové schodiště do strojovny VZT a venkovní schodiště ze zpevněné plochy dvoru na nákladovou rampu. Dvorní fasáda části objektu souběžného s ul. Českobratrská a Bráfova bude zateplena, osazeny budou nové klempířské a zámečnické prvky.

I když od hlavních ulic budova vypadá relativně dobře…
centrum

…ze dvoru je již pohled horší.
centrum

zdroj: hochtief.cz

Související články


Komentáře

  1. Xavier :

    1906: http://www.patriotmagazin.cz/wp-content/uploads/2016/08/cisar4.1.jpg ;-)

    Thumb up 2 Thumb down 0
  2. Lukas :

    Popis rekonstrukce bohuzel neobsahuje zadne plany na atrium pro studenty,neco specifickeho a zajimaveho,jako ma napriklad FSS MU kde v podobne budove vyuzil architekt dvoru k vybudovani krasneho atria k odpocinku a setkavani studentu,neco podobneho by si jiste zaslouzila i FSS OU. Cekal bych od rekonstrukce za 135 milionu daleko vice nez jen vyjmenovane planovane stavebni upravy.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.