Červený zámek projde rekonstrukcí

Informace o projektu rekonstrukce Červeného zámku v Hradci nad Moravicí.

V zámeckém areálu v Hradci nad Moravicí se během poslední doby dějí velké věci. V příštím roce by mělo dojít také na rozsáhlou rekonstrukci Červeného zámku. První etapa by měla stát 40 milionů korun.

Rekonstrukce Bílého zámku byla v loňském roce po dlouhých pětatřiceti letech úspěšně završena, zámecký park v současnosti prochází revitalizací, a co nevidět by řada mohla dojít také na Červený zámek. Za zhruba 2,5 milionu korun bude vypracována kompletní projektová dokumentace až po stavební povolení.

Celé záležitosti se ujme Ateliér 38 a vše by mělo být dokončeno do prosince tohoto roku, tak aby nejlépe už v lednu 2016 mohly opravy začít.Rekonstrukce v případě Červeného zámku je klíčová pro další rozvoj celého objektu. Jednou z priorit bude bezesporu nádvoří. „U spodních koníren jsou statické poruchy. Také tam zatéká. Je nutné tento prostor dobře zaizolovat,“ uvedl kastelán hradeckého zámku Radomír Přibyla.

hradec nad moravici

Dále pak je nutné vyměnit staré rozvody na elektřinu, vodu, plyn a topení za nové, díky čemuž se podaří snížit náklady a provoz nebude finančně až tolik náročný. Důležité bude také rehabilitovat různé stavební úpravy, které vznikly po druhé světové válce a také velkém požáru v roce 1972, kdy vyhořela přibližně polovina Červeného zámku. Ne všechny zásahy do vzhledu objektu se totiž dají považovat za vhodné. Jednou z priorit se stane také modernizace místního hotelu. Ten v současnosti slouží spíše jako velmi kvalitní ubytovna s devětačtyřiceti lůžky, v čemž jsou zahrnuty i dva apartmány. Aby bylo dosáženo kvalitních hotelových parametrů, musí se přistoupit úpravám.

„Kapacita hotelu se určitě zmenší o třetinu. Velikost jednotlivých pokojů se však naopak zvětší. Přibudou na nich záchody i sprchy, čímž docílíme běžného standardu,“ pokračoval Radomír Přibyla a jedním dechem dodal: „Od rekonstrukce si určitě slibujeme nárůst počtu turistů. Až doposud jsme měli k dispozici velmi solidní ubytovnu, ale tento krok nás zase posune dopředu.“V Červeném zámku se momentálně nachází dvě restaurace, čtyři společenské salonky, velký koncertní sál, hotel a Velká dvorana s kapacitou 300 míst.

hradec nad moravici

zdroj: denik.cz / geocaching.msregion.cz / www.kampocesku.cz

Související články


Komentáře

 1. miv :

  Myslím, že by mohli přemýšlet také o zateplení objektu a řádných plastových oknech. Myslím, že tepelný audit objektu nemůže nyní vycházet lépe než E nebo F a s tím by se mělo něco dělat.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 2. LoLec.CZ :

  miv: Pochopitelně to chce pořádnou vrstvu polystyrenu. A místo popínavého přísavníku krásně zelenou fasádu. :-)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. Pavel :

  LoLec.CZ: :-) a cihly namalovat podle pravítka

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. miv :

  Pavel, LoLec.CZ: přesně tak. Na polystyren klidně můžou dokreslit původní vzhled. Jako tady: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2415742/Artists-create-worlds-biggest-mural-cover-STREET-apartment-blocks-imaginative-designs.html

  Doufám, že to někoho napadne!

  Thumb up 0 Thumb down 1
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Já bych přes šablony nakreslil i tu popínavou zeleň! At je to v zimě veseleješí :)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. LoLec.CZ :

  copak nevíte, že k plastovým oknům se hodí nejlépe plastová zeleň? :-D
  http://www.zahradyobchod.cz/173-244-large/umely-zivy-plot-hedera-dilec-50-x-50-cm-baleni-1-m2.jpg

  miv: to je teda pořádný mazec!

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.