Centrum Svinov

Jedná se o výstavbu centra s prostory určenými pro obchodní vybavenost a služby a administrativní účely v prostoru mezi Svinovskými mosty a nádražím ČD Svinov – severně od současné ulice Peterkova. Parkování bude převážně situováno na střechu objektu, příjezd na parkoviště bude realizován po kruhových rampách.
Součástí stavebního záměru je vybudování cca 251 parkovacích stání – z toho 177 na střeše části budovy (4. nadzemní patro), 48 podél nově navržené ulice Peterkova a 26 pod kruhovými rampami. Centrum bude rozděleno na administrativní část, která bude mít 12 nadzemních podlaží a bude situována v západní části, a obchodní část, která bude situována podél ulice Peterkova, která spojuje Svinovské mosty a nádraží ČD. Obchodní část bude situovaná ve východní části a bude mít 3 nadzemní podlaží – ve 4. podlaží bude situováno parkoviště.

V jihozápadní části bude situovaná administrativní budova (12. NP), východní část (podél nově navržené ulice Peterkova) bude tvořit část obchodní (3. NP). Na střeše obchodní části bude situováno parkoviště (177 stání), příjezd na parkoviště bude realizován po kruhových rampách.
Zastavěná plocha stavebního záměru bude činit cca 5 870 m2, obestavěný prostor potom 148 244 m3.
Podél nové zástavby bude vystavěna nová ulice Peterkova. Podél celé nově plánované komunikace jsou navržena kolmá parkovací stání (48). Za prostorem parkovacích stání bude realizováno pěší propojení Svinovských mostů a nádraží ČD. Centrum bude dopravně napojeno z jihu ze stávající ulice Peterkova.

Účelem výstavby centra Svinov je rozšířit nabídku obchodních aktivit a služeb a vytvořit nové administrativní jednotky ve velice frekventované části Svinova – mezi Svinovskými mosty a nádražím ČD. Stavební záměr tak bude navazovat na stavební řešení přednádražního
prostoru a jeho hlavním cílem bude vylepšit současný stav prostoru mezi Svinovskými mosty a nádražím ČD, které denně odbaví cca 25 000 cestujících, z nichž většina použijí jako nástupní stanici zastávku MHD Svinovské mosty. Současný stav je značně kritický, jelikož spojovací
úsek Svinovksých mostů a nádraží ČD je široký pouze cca 4m. Součástí stavebního záměru je také zlepšení tohoto stavu – usnadnění a zkvalitnění průchodu v této velice frekventované části Svinova.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.