Centrum služeb Ludgeřovice

V příštím roce se nejspíš začne stavět v Ludgeřovicích nové centrum služeb. Bude zde samoobsluha, drogerie, kavárna a přesídlí sem i pobočka pošty.

Menšíkova louka je pro Ludgeřovice pomyslným centrem obce. Právě tady se odehrávají venkovní akce, na kterých se scházejí zdejší obyvatelé Kácení máje, rozsvěcení vánočního stromu nebo také každoroční soutěž dobrovolných hasičů se zde konají už mnoho let. Během následujícího roku zde má vyrůst centrum služeb. Plocha pro pořádání kulurních a sportovních akcí zde ale zůstane částečně zachována.“Je zde navrženo velké parkoviště, které by mohlo být částečně využívané k pořádání kulturních a sportovních akcí. Zároveň tato parkovací místa budeme využívat při pořádání koncertů hudebního festivalu Janáčkův máj.“ ujišťuje starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).

V nové budově bude na 1800 metrech čtverečních samoobsluha, drogerie nebo kavárna. Přesídlí zde také pošta. Její zákazníci budou mít konečně dost místa k parkování. Ludgeřovická pobočka je totiž spádová také pro obyvatele sousedních Markvartovic, kteří sem musí za službami dojíždět. Společně se stavbou centra služeb dojde i k rekonstrukci přilehlé křižovatky na Hlučín a Petřkovice. Vznikne zde kruhový objezd. „Je tam vytvořeno nové přestupní místo pro MHD. Je tam zpřehledněna celá křižovatka.“ popisuje projektant Miroslav Tyl. Díky tomu pak dojde také k lepšímu propojení se sousední Farskou loukou, kde by v budoucnu mohla vniknout klidová zóna. Předpokládané investice do stavby centra služeb činí asi 90 mil korun. Stavět by se mělo začít příští rok.

zdroj text: infoportaly.cz
zdroj vizualizace: ano-ludgerovice.cz

Související články


Komentáře

 1. aldar :

  Příšerné ! Chudák kostel a fara…

  Thumb up 13 Thumb down 3
 2. Roman :

  Kolik z te castky budou dotace – z kraje, ze statniho rozpoctu, z fondu EU? Kdyby prece jen byly, pak navrhuju podminit tento pomnik pana starosty a byvaleho vicehejtmana tim, ze napred musi obec Ludgerovice zapracovat do sveho uzemniho planu prelozku silnice I/56 popripade D56 z Ostravy do Hlucina. Myslim tim na prospech vetsiny.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 3. thvari :

  je to obstojné, ale jde na první pohled vidět, že tam neproběhla architektonická soutěž. na to, že to je hned vedle tak krásného kostela a na tak důležitém místě, mohlo to kopírovat ten původní ráz. škoda nevyužité příležitosti stvořit něco architektonicky výjimečného.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 4. Michal :

  Hned vedle? Tak určitě.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 5. Rýša :

  Kostel sv. Mikuláše, fara, pečovatelský dům sv. Mikuláše – krásné stavby – vše z cihel. Tak proč proboha nepostaví v sousedství stavbu, která bude alespoň kapánek souznít s těmito stavbami. Když už ne celou z cihel, tak aspoň fasádu „jako z cihel“. Celkově ale na mě stavba působí jako slepenec, alespoň na fotce č.4.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. Davidb :

  Ty červené části vypadajá jako z lícovek, ne?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aldar :

  Toto je názorný příklad toho rozdílu estetiky mezi stavbami sto let starými a současnou nadprodukcí, kde estetika a pokora evidentně chybí. Nové stavbě chybí kvalitní umístění, řád, pokora a nakonec i architektura. Není to jen v použití nějakých lícovek, ty by to nezachránily…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. FM :

  Ahoj, nechci tady dělat politickou agitaci, ale v tomto případě je to k tématu.. Procházel jsem si program Pirátské strany a má v programu velmi rozumnou věc, a to:

  „Zavedeme architektonické soutěže u veřejných staveb jako standard. Vyhradíme u státních staveb aspoň 1 % rozpočtu na výtvarná díla“

  toto je podle mě věc, která tady měla být už dávno..

  Thumb up 5 Thumb down 3
 9. thvari :

  FM: Jakkoli to zní sympaticky, základ politiky je kriticky se dívat na realitu, a to především u těch, které člověk svým hlasem podporuje. Proto by mě zajímalo, jestli tohle uvedli do praxe v Mariánských lázních, kde vedou od roku 2014 místní radnici.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. balde :

  jako zase upřímě už jsem viděl hořší věci, není to nejhorší

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Rýša :

  O Centru služeb Ludgeřovice se mluví či píše už několik let. http://www.msstavby.cz/centrum-sluzeb-ludgerovice-28-01-2010/
  Takže si myslím, že ludgeřovičtí občané můžou zůstat v klidu, protože je to zase jiná vizualizace a hlavně je před volbami a starosta Havlík může ujišťovat jak chce, vsadím se, že příští rok se nezačne stavět. Dle mého názoru – jen dobře že ne, takováto stavba se mi v blízkosti krásného kostela a fary nelíbí.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Nimrod :

  FM: U veřejných staveb možná, akorát, že toto je případ soukromé investice firmy Hruška – tedy obec se levně zbaví pozemků a dostane průměrný hnus. Pozemek není dostatečně využitý – v minulosti existovaly už lepší návrhy, ale údajně nebyl zájem o tolik prodejní plochy. kdo ví. Každopádně toto řešení postrádá trochu architektonického umu a historické citlivosti.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. Luboš :

  Dostavba centra v Ludgeřovicích nerespektuje stávající objekty včetně materiálů (lícová cihla,…), je absolutně cizím prvkem a nevytváří jednotný urbanistický prostor. Prostě sólo stavba bez duše a kontextu, jak je dnes bohužel běžné. Autor zjevně není silný v urbanistické kompozici, vše je podřízeno dopravě. Škoda.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. Antonín :

  Nevypadá to špatně, ale neladí to s okolní zástavbou.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.