Bytový dům slunečná, Odry

Investiční společnost VCI se zaměřuje na revitalizaci brownfieldů, kterým vdechuje nový život. Novým projektem v lokalitě severní Morava je činžovní dům ve městě Odry, ulici Slunečná. Město Odry je velmi dobře situované u sjezdu z dálnice D1, jen půl hodiny autem od Ostravy.

“Tento objekt je památkově chráněný a zachoval si svůj původní ráz. Během druhé světové války však došlo ke zboření jednoho křídla a vyhoření celého třetího patra a střech. Naší snahou bude tento objekt obnovit v celém jeho rozsahu a dát mu nový život”,   říká  David Vágner, zástupce investiční skupiny.

Jedná se o bytový dům v ulici Slunečná se šesti nájemními bytovými jednotkami o dispozicích 2+1 a 3+1.Tento projekt přirozeně navazuje na dlouhodobý záměr společnosti provozovat v lokalitě Odry-Fulnek nájemní bydlení. V dosahu je několik výrobních podniků a velká poptávka právě po nájemním bydlení.

V první fázi projektu zároveň s koupí nemovitosti Vci převezme stávající nájemníky a budou dokončeny drobné úpravy. Součástí koupě nemovitosti je již připravený projekt následného rozvoje budovy. Ten obsahuje mimo úprav fasády domu také realizaci a obnovení třetího nadzemního podlaží, tedy rozšíření objektu o další bytové jednotky.

“Tento projekt v současné době zapadá do naší definice mikroprojektu, a to svou aktuální hodnotou. Uvidíme, zda se časem podaří přiblížit budovu své původní majestátní podobě. Objekt  je památkově chráněn, proto i přístup památkářů bude mít velký vliv na jeho další rozvoj. Projekt má ambici vyrůst a překročit definici mikroprojektu”, dodává David Vágner.

Historie objektu

Nemovitost je kulturní památkou, k rekonstrukci je tedy třeba přistupovat velmi citlivě. Váže se k ní navíc historie rodu Gerlichů, významných obyvatelů Oderska.
Objekt si zachoval svůj původní ráz, nedošlo k nevratnému zásahu do jeho vzhledu, ale vzhledem k nedostatečné údržbě za minulého režimu bohužel dlouhodobě chátral. Až v posledních letech došlo k částečné revitalizaci, díky které se udržela jeho historická hodnota.

Objekt Slunečná se nachází jen asi 400 m od Masarykova náměstí, tedy v docházkové vzdálenosti do samého středu města. Navíc objekt disponuje dostatkem společných venkovních prostor a tím poskytuje zázemí pro bydlení.

zdroj text: Tisková zpráva

Související články


1 komentář

  1. zerdě :

    hmmm, zajimave, objekt si zachoval puvodni raz, prisel pouze o treti patro a bylo zboreno jedno kridlo, takze je v puvodnim stavu a nebo neni?

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.