Budoucnost frýdeckých kasáren

„Bývalá kasárna se nachází ve Frýdeckém lese, v části města Panské Nové Dvory a poblíž oblasti Pod zámečkem a v docházkové vzdálenosti od sídliště Slezská. V současnosti jsou objekty kasáren ve zdemolovaném stavu, jejich bezprostřední okolí je neudržované, a proto je naším záměrem tento stav napravit,“ vyjádřila se tisková mluvčí Jana Matějíková.

Město již získalo dotaci Moravskoslezského kraje ve výši 550 tisíc korun na zpracování studie proveditelnosti, jejíž úkolem bude prozkoumat podloží a vyhodnotit, k jakému účelu by mohlo být území v budoucnu využito. Součástí studie je rovněž průzkum mezi lidmi, kteří za pomocí dotazníků mohou v této záležitosti vyjádřit svůj návrh.

„Dokáži si tam klidně představit například lanové centrum, bikepark, skatepark nebo in-line stezku. Lidé by si jistě do zmíněné lokality cestu našli,“ věří náměstek primátora Michal Novák, který celý projekt zahájil a zajistil jeho financování z dotací.

Po zpracování studie začne první etapa revitalizace areálu, která vyjde na 13 až 16 milionů korun.

Zdroj + celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

  1. Tomáš :

    To raději to lanové centrum, ale nejlépe oplocené. Jinak tam zase budou chodit feťáci a bude tam bordel a hnus. Chtělo by to tam něco, co moc nepoškodí přírodu. Už tak v tom našel Frýdeckém „lese“ moc stromů není.

    Thumb up 0 Thumb down 0
  2. Hynek [msstavby.cz] :

    +clanek na denik.cz „Les v bývalých kasárnách se promění v relaxační zónu“: http://goo.gl/C2CeZ

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.