Breda na prodej

Historický objekt nákupního domu Brada v Opavě z meziválečného období je na prodej.

Breda je na prodej. To hlásá i plachta na budově bývalého obchodního domu. Správce konkurzní podstaty přednostně nabídl starou Bredu ke koupi opavské radnici.  „Město má lhůtu na to, aby se rozhodlo. Cena kopíruje cenu podle znaleckého posudku a je podle mého minimální,“ upřesnil Josef Cupka. Pokud Opava zájem neprojeví, utkají se další kupci o starou Bredu ve výběrovém řízení. Podle informací Josefa Cupky je zájemců dost.

„Někteří se ale prezentují, že by místo staré Bredy zřídili tržnici nebo sociální byty,“ doplnil s tím, že právě proto prostory nabídl přednostně městu Opava, které by mohlo mít nad budoucím využití kontrolu.

 

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. aldar :

  Krásný OD Breda und Weinstein musí zůstat obchodním domem! A co nejdříve uvézt do provozu. Nová Breda je na to propojení připravena!

  Thumb up 9 Thumb down 1
 2. Tomas T. :

  aldar: Nová breda na to je pripravena proto, protoze tak vypadal puvodni projekt. Az tesne pred realizaci se ta domluva nedomluvila a tak ten konec jen za slepili.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. aldar :

  Zaslepili.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. kdojekdo :

  No vida, ten co dělá hrubé chyby opravuje toho, co se možná překlepl.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Pavel :

  https://opavsky.denik.cz/z-regionu/breda-v-opave-je-na-prodej-upozornuje-novy-banner-20180220.html

  Podle téhle upoutávky by ve čtvrtečním Deníku (22.2.) měl vyjít podrobnější článek. Něco už vyšlo v pondělním konkurenčním Regionu Opavsko (nemá online verzi), ale musím říct, že při čtení se mi kudla v kapse otvírala. Pro pachatele dnešního stavu Kamila Kolka těžko hledat slušné výrazy. Konec konců hodně podobný příběh módního domu Ostravica se s Bredou potkává právě v téhle obskurní osobě. Ten příběh nemůže mít asi šťastný konec, já osobně si přeju, aby se zastupitelé plácli přes kapsu, třeba i znovu zadlužili město a budovu od konkurzního správce odkoupili. Připadá mi to jako nejmenší zlo.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  kdojekdo: treba ji pridelaji kolecka :)

  a chybi ti tam 2x carka ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Aleš K :

  Doufám, že ho radnice koupí a dá mu nějaký smysluplný účel

  Thumb up 4 Thumb down 1
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Opava Bredu nekoupí: goo.gl/r79Hhs

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. aggu :

  Ostuda, neasi. Licitovat s tím, že největší památka ve městě bude možná k mání za cenu třípokojového bytu… Město, které se otitulovalo jako perla Slezska…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Vladan :

  Aby ši vycickal Vladana ze Stěbořic…..

  Thumb up 0 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.