Blumenthalova továrna

Fotografie renovace industriálního areálu v Karviné, na ulici Tovární.

Informace a fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Fotografie zachycují rekonstrukci bývalé Blumenthalovy továrny na šrouby na rohu ulic Tovární a Palackého v Karviné. Budova dostala nová, historizující okna, opraveny byly interiéry a právě probíhá demolice přilehlých nepůvodních vestaveb a celé okolí včetně sousedního starého nádraží bylo zbaveno nežádoucích dřevin. Na starém nádraží Karviná-město byla zdemolována budova bývalého skladiště a celý prostor byl zpřístupněn. Oba objekty jsou součástí historické průmyslové zóny z přelomu 19. a 20. století. Budova nádraží na rekonstrukci teprve čeká (jiný vlastník), ale je na seznamu čekatelů na prohlášení za kulturní památku.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.