Blumenthalova továrna

Fotografie renovace industriálního areálu v Karviné, na ulici Tovární.

Informace a fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Fotografie zachycují rekonstrukci bývalé Blumenthalovy továrny na šrouby na rohu ulic Tovární a Palackého v Karviné. Budova dostala nová, historizující okna, opraveny byly interiéry a právě probíhá demolice přilehlých nepůvodních vestaveb a celé okolí včetně sousedního starého nádraží bylo zbaveno nežádoucích dřevin. Na starém nádraží Karviná-město byla zdemolována budova bývalého skladiště a celý prostor byl zpřístupněn. Oba objekty jsou součástí historické průmyslové zóny z přelomu 19. a 20. století. Budova nádraží na rekonstrukci teprve čeká (jiný vlastník), ale je na seznamu čekatelů na prohlášení za kulturní památku.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.