Areál bývalého koupaliště Bílovec

Město Bílovec nechalo zpracovat studii na možné lepší využití tohoto prostoru.

Tato lokalita v současné době slouží k výraznému zkrácení cesty pro pěší ve směru do centra města z ulice Pod strání.
V roce 2017 si město nechalo zpracovat studii na možné lepší využití tohoto prostoru. S ohledem na provedenou sanaci při nápravě nepovedené rekonstrukce bývalého koupaliště zde není možné realizovat žádné stavby více než půl metru pod úroveň terénu. Z těchto důvodů vznikl návrh na relaxační zónu s členěním, jenž umožní prolínání generací. Na své si přijdou senioři, maminky s dětmi i ostatní návštěvníci, kteří tuto lokalitu navštíví.
V letošním roce se již připravila projektová dokumentace pro realizaci první etapy – vybudování chodníků a parkovacích míst, jenž s ohledem na vedení vysokého napětí budou realizovány pouze v počtu čtyř stání. V příštím roce je již počítáno s realizací a přípravnou fází pro druhou etapu – vybavení relaxační plochy.
Věříme, že vybudování tohoto zákoutí zkulturní nejen průchod pro pěší, ale stane se i součástí příjemného zastavení se na procházce naším městem.

zdroj: bilovec.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.