Aktuálně k nové tělocvičně v Třinci

Na zhruba sedmdesátimilionovou stavbu tělocvičny, v níž budou nejen při hodinách tělocviku dovádět děti z české i polské školy, se chystají v Třinci. Radní v minulých dnech vybrali zhotovitele zakázky.

Tělocvična vyroste mezi Základní školou Gustawa Przeczka a sousední Jubilejní Masarykovou základní školou. Bude mít jako vůbec první sportoviště ve městě prvky BIM. Nabídne téměř tisíc metrů čtverečních pro sportovní aktivity i potřebné zázemí jako šatny, sprchy, nářaďovnu či kabinet. Bude však také vhodným místem pro kulturní akce obou škol. Právě s nimi tělocvičnu propojí chodba a kryté zastřešení, takže se do hodin tělocviku školáci dostanou pohodlně suchou nohou. „Těšíme se z toho, že tento projekt podpoří dobré česko-polské vztahy v našem městě. A kde jinde je budovat a pěstovat než právě u dětí,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

zdroj: ehutnik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.