Agility park Moravská Ostrava

Prostorová studie Agility parku v centru Ostravy na místě, již neexistujícího, zimního stadionu.

Moravská Ostrava a Přívoz nyní potřetí žádá o svěření pozemku magistrát města Ostravy. Záměr zde vybudovat halu pro míčové sporty byl přesunut do obvodu Ostrava-Jih.
agility park agility park agility park agility park agility park agility park

zdroj: moap.cz

Související články


Komentáře

 1. Johanes :

  Zajímavé ty „Psí pisoáry“ :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Adam :

  Já bych spíš uvítal kroky, které by počet psů ve městě snižovaly. Ekonomická a morální černá díra.

  Thumb up 7 Thumb down 12
 3. Tomas T. :

  Adam: Bohuzel toto nelze. Resili jsme to i v nasem dome, a neni moznost jak to regulovat. Je to omezovani lidskych prav, pokud nekomu zakazujete mit psa.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Oraz :

  Už aby se s tím „sadem“ něco dělalo, dnes to tam vypadá příšerně

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Adam :

  Tomas T.: Já jsem myslel spíše nepřímé metody, jako zvyšování poplatků, přidávání povinností a pokut při jejich neplnění, nebo právě zamítání staveb, které to lidem se psy usnadňují. Určitě by taky šlo označit určitou sadu podmínek, které se ve městě vyskytují, za nevhodnou k pobytu psů a jiných savců. Přímy zákaz je ve speciesistické společnosti nemožný.

  Thumb up 3 Thumb down 8
 6. skelet :

  Poplatky za psa v Porubě:
  „Držitel psa platí místní poplatek ze psů dle stanovených sazeb.
  Sazba poplatku je stanovena za jednoho psa a kalendářní rok:
  za psa chovaného v rodinném domě 250 Kč, za druhého a každého dalšího psa 375 Kč
  za psa chovaného v bytovém domě 1.500 Kč, za druhého a každého dalšího psa 2.250 Kč
  za psa využívaného při podnikatelské činnosti 1.500 Kč, za druhého a každého dalšího psa 2.250 Kč
  za psa, jehož držitelem je poživatel důchodu invalidního, starobního, vdovského nebo vdoveckého, který je jeho jediným zdrojem příjmu (pokud jde o pracujícího důchodce nebo důchodce, který má příjem z nájmu, dividendy, podíly ze zisku – platí pro něj sazba podle místa trvalého pobytu), anebo poživatel sirotčího důchodu 200Kč, za druhého a každého dalšího psa 300 Kč“
  Sankce: 1000Kč za neočipovaného psa (čip stojí 500kč), 1000Kč za neposbírané exkrementy, 1000Kč pokud volně pobíhá. Pokud to jde do správního řízení, tak až 20tis.Kč. Pokuta za nepřihlášeného psa je až 50tis.Kč.

  V Porubě bylo, k lednu 2014, evidováno 4237 psů., takže výběr se pohybuje mezi 1mil.Kč až 6,35 mil.Kč. Přičemž spodní částka je brána jako by všichni psi byli v rodinném baráku, horní pokud by všichni byli na bytě. A jaké jsou náklady? Popelnice na psí exkrementy byly zrušeny, takže se dávají do normálních popelnic (zdravím freegany). Tedy v tomto jsou náklady nulové. Zbytek je jen o vůli MP kontrolovat a postihovat pejskaře (a inteligenci chovatele).

  Thumb up 4 Thumb down 1
 7. thvari :

  Adam: Já osobně nejsem z psů, zvlášť když nejsou v RD ale v bytech a uvnitř měst, nadšený. Bohužel je to však trend, který musíme respektovat, lidé své mazlíčky milují a pořídit si pejska je jedna z nejoblíbenějších věcí.

  Proto vítám tento prostor, který bude určen psům a jejich majitelům, aby bylo tyhle mazly kde venčit a nekáleli nám pak jinde po městě nebo ve veřejných parcích.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Mě by spíš zajímalo kdy už konečně vyřeší tu „Novou prodlouženou Místeckou“ kterou tam mají tak pěkně vyznačenou, je to hodně velká ostuda nevyřešit to za 20 let.
  Taky nechápu proč by se tam nevlezla hala pro míčové sporty když tam kdysi vlezlo tohle http://www.imagehosting.cz/?v=cingrova19.jpg a to byl rok 1947 a ještě v roce 1963 tam kromě parku, stadionu J. Kotase stály i baráky a „vyhlášená“ hospoda U Slunce http://www.imagehosting.cz/?v=cingrotrt.jpg
  Já to pamatuji tak od cca roku 1975 http://www.imagehosting.cz/?v=cingrova47.jpg kdy jsem tam chodil bruslit a do hospody na limču. A všichni asi pamatujeme cca dva roky po „převratu“ kdy už byla hospoda sice zavřená ale baráky furt stály http://www.imagehosting.cz/?v=cingrova29.jpg
  Pokud by Místeckou dostavěli, tak park pro psy v tom místě je něco co by mi vůbec nevadilo, hlavně aby to bylo ale považuji to za plýtvání místem v centru třetího největšího města v ČR.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 9. thrpst :

  To si někdo dělá srandu.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 10. aggu :

  Nejlepší na tom „parku“ je, že se dá křovinořezem a pilou za půl dne uvést do původního stavu. Pro rozumnější využití té parcely.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Také mi to přijde jako mrhání místem. Parků je kolem centra hodně. K tomu ten průšvih s názvem Nová prodloužená Místecká. Tranzitní dopravu si do centra vede snad jen Ostrava.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 12. PetrP :

  To si dělají srandu ne?? Takové lukrativní místo skoro v cetru s perfektní dostupností a oni tam chtělí udělat park pro psy??? Doufám, že tohle neprojde, takové místa můžou dělat někde na okrajích města a ne v centru. Krize pominula, lukrativní parcely třeba pro kancelářské budovy se budou hodit…

  Thumb up 7 Thumb down 2
 13. aggu :

  Tohle je projekt na sídliště a ne do centra…
  Vlastníkem toho pozemku je město. Spolu s masivními investicemi do 4-proudových estakád (nejbližší je hned vedle) je to další představa MOaP+MMO o rozvoji centra. Hektar plochy v centru (cca 1% jeho celé plochy!) město v dalším návalu nedostatku invence přebuduje na psí WC a projekt haly na míčové sporty, která „by“ mohla být ještě zajímavější než Tatran, kdyby teda někdo na magistrátě měl takové vesmírné ambice, přestěhuje někam na periferii. Halelujá.
  Navíc je to jedno z mála ideálních míst na velké podzemní parkoviště v těsné blízkosti centra. Město už dávno mělo šáhnout po nízkých cenách staveb a jedno dvě podzemní parkoviště v pěší vzdálenosti od centra vybudovat. Fail #…
  Konkrétně tedy, KÚMSK+MMO+MOaP staví v centru města vysoké barikády z dusaného štěrku a prostor mezi nimi a v jejich okolí CÍLENĚ umrtvuje. Oblíbené jsou i rozsáhlé povrchové parkovací plochy, jak je známo. Staré bolševické projekty a představy o centru, upgradované potřebou vozit si zadek v autě až na úřad, je třeba dotáhnout až do konce. Když už máme ty zdroje a fondy, byl by hřích je nevyužívat a dostávat potom čočku od vyšších míst. V opozici vůči tomu není na magistrátě nikdo.
  Tam sedí jen „Vykladači Plánu“…. Podle ÚP tam má být občanské vybavení. A to jsou asi psí záchody jako „přípustné využití“ taky ;) Takže je vše „v souladu“ ;) Go.
  Za pár let to zase budeme všechno bourat. Doufám.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 14. Adam :

  thvari: Já nevidím jediný racionální důvod to respektovat. Automatický respekt mají pouze lidé, jejich názory musí být předmětem kritiky. Hloupé názory nesmí být respektovány.

  Thumb up 1 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.