Aero centrum Ostrava

Administrativní budova bude obsahovat firemní kanceláře a jim přidružené funkce i technické zkušebny a veškeré zázemí pro komplexní podporu leteckých aktivit. V případě potencionálního růstu společnosti se nabízí možnost přístavby, která by mohla pojmout ubytovací kapacity a další provozy, jako je kavárna apod.

Architektonicky se jedná o dvě kvádrovité hmoty, tmavá těžká kostka trenažérových hal kontrastuje s odlehčenou podlouhlou administrativní části, která se jakoby vznáší nad terénem, navazuje na kontext letiště a aviatiky obecně. Prosklený parter obsahující reprezentační vstupní prostory stavbu odlehčuje a nadnáší hlavní objem. Kontext místa a funkce objektu se zde propisuje i do nosné konstrukce, která je tvořena co nejsubtilnějšími ocelovými nosníky, obalenými lehkou tepelně izolační slupkou z plechových sendvičových panelů. Celá administrativní část je ještě zvýrazněna třpytivým hávem z tahokovu, který celý objem sjednotí a vytvoří příjemný stín nejen v letních vedrech.

aero

aero

aero

mosnov

mosnov

zdroj: mrva.net

Související články


Komentáře

 1. ambry :

  Toto vypadá velice zajímavě, snad se to letiště trochu zvedne.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Rado :

  Vypadá to velmi dobře, jen v rámci té běžné zástavby to bude jak pěst na oko a moc to nevynikne. Stavba za 1, okolí tak za 4.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. balde :

  tak v okolí jsou hl stromy takze pokud se povede to co je na vizualizaci tak to bude pecka

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. PetrP :

  Tyyyy jo, pecka,… Jestli to chápu správně, budou tam kanceláře? Jinak více takových budov i u letiště, musí se to trosku více rozjet…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Ričí :

  Troufnu si odhadnout, že ta konzole budovy nebude v reálu tak scifi dlouhá jako na vizualizaci.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Tano :

  A co to je za firmu? Mě strýček Google pod názvem „Aero centrum Ostrava“ nic nenašel. Našel mě jedině tohle http://www.aerocentrum.cz/
  Na stěnách te nové budovy jsou obrázky vrtulníků, tak by to mohli být oni.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. PetrP :

  Dobrá zpráva http://m.denik.cz/moravskoslezsky_denik/c/ryanair-rozsiri-pocet-letu-z-ostravy-na-letiste-do-mosnova-se-slevou-20151021.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. j.ree :

  PetrP: No ono to je napul… Zvyseni frekvence je jen pres zimni letovy rad. Od jara zas 3x tydne. Ale je otazkou, zda je to na popud letiste nebo Ryanairu (coz se domnivam, ze prave Ryanair rozhodl).

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.