Administrativní budova Českobratrská

Informace a vizualizace projektu novostavby administrativní budovy na ulici Českobratrská v centru Ostravy.

Asi stačí zmedializovat fakt, že za necelá dvě volební období vládnoucí strana Ostravak ( ovládána soukromým developerem ) v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz nepovolí ani jednu novostavbu a  ledy se začínají pomalu hýbat. Na posledním zasedání byl schválen, v udivení opozice i spolu straníků, prodej pozemku pro výstavbu novostavby administrativní budovy.

admin centrum ceskobratrska

admin centrum ceskobratrska

Předmětný pozemek:
admin centrum ceskobratrska

admin centrum ceskobratrska

admin centrum ceskobratrska

Vizualizace a nákresy navrhované novostavby:
admin centrum ceskobratrska
admin centrum ceskobratrska admin centrum ceskobratrska admin centrum ceskobratrska

Související články


Komentáře

 1. Ales :

  No…tak to jsem zvedav. :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. TML :

  Možná, že čím rozmazanější vizualizace, tím větší šance na schválení :)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  TML: Jedná se o poměrně starou vizualizaci, jelikož se investor snaží prosadit záměr již mnoho let. Také je zdrojem vizualizace materiál MOaP.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Crazym :

  „Odbor investic a místního hospodářství prodej předmětného pozemku nedporučuje, neboť plocha je určena k zástavbě občanské vybavenosti“ Ta věta se mi strašně líbí, jen by mě zajímalo co za občanskou vybavenost by si ti hňupi vedle té Českobratrské představovali a hlavně kdy by to chtěli realizovat? Já bych tam jako občan navrhl mateřskou školku speciálně pro děti magistrátních a jiných úředníků obecní či státní správy ať to nemají z práce daleko, samozřejmě s podzemními parkovacími místy aspoň ve dvou patrech celého pozemku :DD To by mohlo projít ne? Argumenty 3v1 jako dětičky, parkovací místa a blaho úředníků, tomu se přeci nedá odolat :DD

  Thumb up 6 Thumb down 1
 5. Martin [msstavby.cz] :

  A jak se tak dívám, tak na vizualizaci chybí i jedno patro oproti řezu :)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 6. balde :

  to je plítvání místem proč ta rampa vede vlastně několik metru ???? to se tam pak skvěle bude zastavovat ten roh

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. balde :

  jak se dívám do této části města a kolik je tam prostoru na bydlení a další možné stavby tak prostě nechápu na co se čeká

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. thvari :

  výborně, když člověk politiky rád a čile kritizuje, tentokráte zaslouží pochvalu (nebo jak říkaly soužky u nás na základce-máš u mě malé plus!)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. aggu :

  Z katastru je jasné, že by se tam měla vrátit bloková zástavba, která by doplnila Polský dům. Ale to je asi neznámý pojem. Nordica naproti je v pořádku, zabere celý blok, ale tahle budova je malá, a celý potenciální blok definitivně rozbije. A povrchové parkoviště tomu nasadí korunu. Proč povrchové?
  Takhle navržený dům nemá v centru co dělat, patří na periferii. A zrovna tenhle dům, být úředník, bych rozporoval, na rozdíl od mnoha jiných.
  Všechno naopak…K čemu je ÚHA, který by měl Ostravu krok pro kroku dávat do pořádku a dělat z ní Město?

  Thumb up 15 Thumb down 3
 10. Rýša :

  Já si zase myslím, že tahle budova, ač menší, k Nordice docela zapadne. Ale sám jsem zvědav, jak to dopadne.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Povrchové parkoviště není součásti tohoto pozemku. Investor využívá maximální šíři jeho pozemku. Parkoviště patří k Polskému domu. V dokumentech je uvedeno, že parkování je zajištěno v podzemí.

  balde: Jasne. Ale investor využil max. šíři pozemku. Od ulice Českobratrská má dům lícovat s Nordicou. Dům se maximálně může protáhnout nad vjezd do garáží.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. Crazym :

  aggu:Nordica je v pořádku? Zabere celý blok? Vždyť ona ten blok rozbila, mezi ulicí Poděbradovou, Českobratrskou, Soukenickou a Žerotínovou byl co pamatuji jen jeden blok a stavbou Nordicy (vyznačena červeně http://www.imagehosting.cz/?v=mapylvl.jpg ) vytvořili přes ten blok jednu bezejmennou ulici která tam nikdy nebyla :-)
  A ještě v roce 1980 to tam vypadalo takhle http://www.imagehosting.cz/?v=eskobrysy.jpg Pojďme se k těm potencionálním blokům vrátit :DD

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. aggu :

  martin [msstavby.cz]: „na zbylé části pozemku 1319/1 by byla vytvořena parkovací stání“. To je rohová parcela, plocha mimo stávající plac Polského domu.
  Asi jsem něco přehlédl ;)
  U mně palec dolů za projekt.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Poděkoval bych Českobratrské ;)

  aggu: „Ing. Vavrečka doložil přepracovanou ověřovací studii, ze které vyplývá, že parkovací stání budou umístěn jen v podzemí navrhovaného objektu.“ Viz. důvodová zpráva. Je to rohová parcela k rampě na Českobratrskou.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. via :

  A to najednou nevadí, že tam vznikne velmi úzká ulička?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 16. koudy :

  Crazym: Ta tvoje školaka se mi líbí! Zkoncentrujem ty parchanty úřdníků na jedno místo a pak se celý ten gen – „seru na všechny já domy v centru nechci“ bude snáze likvidovat. (Vtipkuju tak s nadhledem prosím.¨!) Jinak to co říkal Aggu je naprosto přesné. Zmrví to celý blok a polský dům by si důstojný blok rozhodně zasloužil. Místo těch keců o parkovacích místech bych ho to nechal předělat tak, ať na to jde navázat další domy.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 17. Adam :

  K ničemu. Je třeba zbourat Polský dům a postavit něco slušného, ne takový hnusný drobek.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 18. Nimrod :

  Ještě zkuste vypátrat zda investor němá nějaký vztah k Semerákovi…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.