29 RD nahradí brownfield v Plesné

Po celém obvodu Ostravy vznikají desítky a desítky rodinných domů. Na zelené louce, vetšinou bez urbanistické regulace. Mezi tímto ovšem vyčnívá projekt 29 stavebních parcel pro rodinné domy, které vzniknout na místě brownfieldu v Ostravě-Plesné.
plesna

Pohled na lokalitu z seznam.cz

plesna

zdroj: sreality.cz / mapy.seznam.cz

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  Výborně! Každý zastavěný brownfield (i když je v Plesné), je super!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Crazym :

  Hihi, brownfield na Kopaninách :-) Co vše se dá nazvat brownfieldem jen aby se zdůvodnilo další roztahování města ven za jeho hranice. V Krpoli je už asi málo místa a Plesná je asi moc členitá na jednoduchou a levnou výstavbu inženýrských sítí pro sídliště naležato a následný kšeft s pozemky. Přitom tam by stačil jeden buldozer a trocha práce a bylo by z toho zase pole za městem :-)
  Navrhuji celé to pole kolem R11 po Plesnou zastavět, však jen co dostaví prodlouženou Rudnou a napojení na R11 na Opavu bude určitě zájem postavit kolem ní další montovny a sklady, vždyť u cesty se nedá bydlet :D

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. Thunderbird :

  Je tam docela hluk od ulice Karla Svobody, která je poměrně frekventovaná. Navíc na ní chybí chodníky. Třeba se to tam postupně vylepší.
  Ceny jsou docela masakr – ale to je v Ostrave a blizkem okoli standard.
  Palec nahoru za revitalicaci brownfieldu.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 4. LK :

  Koukal jsem se na územní plán, kde je ulice Karla Svobody označena uzemní rezervou, která je mnohem širší, než aktuální stav. Takže někdy v budoucnu by u dané ulice mohlo dojít k rozšíření cesty a možná i přidání chodníku. No a R11 je od daného pozemku vzdušnou čarou cca 650m. To je daleko i blízko, záleží na terénu okolo. Ale pořád je to dále, než rodinné domky u rudné. Cena je na Porubu standardní (je smutné říct na 1500kč/m2, že je to standard, ale musíme si zvyknout).

  Jinak výhodou daného pozemku oproti Vřesině nebo Krpoli vidím v tom, že tam je přece jenom o něco lepší dopravní obslužnost (myšleno od Globusu). V případě, že bude vybudovaná tramvaj ke Globusu (jak je naznačeno v územním plánu) tak pak dojde k pohodlnému napojení pomocí mhd do centra.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 5. Rýša :

  To je brownfield? Na konci obce v polích? Souhlas s Crazym, že by stačilo trochu práce a místo „brownfieldu“ tam mohlo být opět pole nebo louka a nerozšiřovat hranice města za městem.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 6. thvari :

  LK: pohodlne napojeni MHD do centra…v Porube na 8 obvode jsem docela dlouho bydlel a dojizdel ruzne po ostrave, a spojeni „pohodlne napojeni na centrum“ je u teto konkretni casti ostravy neco jako utopie, teda pokud by tam nevykopali metro. 45+ minut jizdy MHD je fakt chutovka. Za stejnou dobu je clovek autem skoro v Trinci. :D jinak je to pekna lokalita. ale trosku z ruky. osobne mi bydlet treba v Kr. Poli nebo Plesne prijde vzhledem ke vzdalenosti do centra jako, hm, minimalne zajimava volba. Ale zas muze mit clovek pocit, ze je z mesta uplne pryc, coz je asi fajn, hlavne kdyz nemusi dojizdet do Ostravy.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. Rado :

  Brownfield. To je píše taková úlitba Bohům než brownfield, protože s takovou tady máme nespočet lokalit a míst jako je toto a browfield to rozhodně není. Brownfieldy beru a chápu jako místa po dolech, chemičkách, průmyslu, tohle je výstavba na zelené louce a zbytečný zábor půdy. Pokud chce někdo takhle stavět, ta bych mu cenu pozemku pořádně osolil.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 8. Pavel :

  Na vjezdu brána a další nové high class gheto?

  Thumb up 2 Thumb down 3
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Jako borci nevím jak vy, ale ty asfaltové a betonové plochy + ty stavby co tam zbyly mi opravdu jako nezastavěná louka či pole nepřijdou.

  Definice brownfield dle CzechInvestu: Pojmem brownfield rozumíme nemovitost (pozemek, objekt, areál), která je nedostatečně využívaná, je zanedbaná a případně i kontaminovaná; nelze ji vhodně a efektivně využívat, aniž by proběhl proces její regenerace; vzniká jako pozůstatek průmyslové, zemědělské, rezidenční, vojenské či jiné aktivity.

  Nad tímhle se opravdu pousmívám a kroutím očima.:) Objeví se tu projekt pozemků pro rd na místě nevyužité zdevastované plochy ( vůči bonitě půdy ). Ale ostraváci si z toho v diskuzi udělají louku či pole, kde bude nakonec nějaké rezidenční „háj“ ghetto k tomu nějaký „gejt“.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 10. Crazym :

  martin [msstavby.cz]: No těch betonových a asfaltových ploch tam zas tolik není ale budiž. Pokud to tam neznáte, mrkněte na Panoramu v mapách Seznamu, tam mají celkem čerstvé fota a uvidíte v jakém to je stavu. Vy si myslíte, že to tímhle skončí, už na tom plánku je napsáno 1 etapa a jsou tam jasně dané nezastavitelné plochy pro budoucí napojení do dvou směrů a to ten do Plesné by mi ani tak nevadil :-) Je to jen otázka času než zařve i to pole a jsem zvědavý čím se to odůvodní v tom případě. :-)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Sice jsem v tom místě opravdu osobně nebyl ( nemůžu teprve ve 20ti letech mít prochozenou každou uličku v Ostravě žejo ), ale tak jako u všech lokací o kterých píšeme, jsem si zjistil z dostupných zdroj, o co se jedná. A opravdu se nejedná o plochu, která nebyla zastavěna.

  Ty další etapy jsou diskutabilní a u nich bohužel dojde k zastavění pole. Ale řešíme nyní tento projekt.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. Crazym :

  martin [msstavby.cz]: Tak to je jasné, já mám hodně v okolí projeto nejen proto, že jsem taxikář ale hlavně proto, že rád jezdím na kole volnou krajinou (dnes módní freeride :-) a protože bohužel není čas jezdit furt někam do hor, tak to končí touláním okolo Ostravy a pokaždé mě překvapí jak čím dál tím více zasahujeme do míst kde ještě nedávno byly pole a lesy. Co se týká zrovna Plesné, tak naposledy jsem se tam vynořil z lesa a zjistil, že se zastavuje tohle pole http://www.mapy.cz/s/eoiZ a byl jsem z toho smutný. Je mi sice jasné, že pokrok se nedá zastavit ale vadí mi, že se chováme jak kobylky. :-(

  Thumb up 3 Thumb down 1
 13. thvari :

  Crazym: ja si nemyslim, ze to je nejak silene, proste se stavi novostavby, co uz. pokud se chces citit jeste hur, tak tady je link http://kontaminace.cenia.cz/ leteckych snimku republiky z r. 49-55. to je teprv sila. poruba neni, jsou tam vesnice a pole. zadna sidliste. a my to zastaveli. holt jsme ty kobylky :D.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 14. MM :

  Já to tak černě nevidím, kde jinde chcete stavět domky? To místo mi nepřipadá špatné, jestli se někomu líbí tento stav tak stejně může obdivovat parkoviště u Globusu. Logicky u rušné cesty nikdo bydlet nechce a pozemků v blíže civilizaci moc není a když, tak to normální člověk nezaplatí. Stejným stylem vznikali domky v minulosti, vždy muselo ustoupit pole nebo les. To je život.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 15. Jirka :

  Takový satelit.. Abych musel nano zahradu sdílet se sousedy a nemít soukromí.. :-/

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.