17.prosince – PechaKucha Night Ostrava míří na radnici

PechaKucha Night je pravidelným večerem, na kterém lidé z různých oborů (zejména architektura, design, fotografie a jiné formy vizuálního umění) prezentují svou tvorbu, své nápady, postřehy a názory. Akce probíhá ve více než 417 městech po celém světě, v Ostravě je od srpna 2010. PechaKucha Night má svůj původ v Japonsku, odtud také exoticky znějící název „peča kuča“, což je v japonštině citoslovcem zvuku konverzace, velmi volně bychom PechaKucha Night přeložili jako „Noc tlachů“.

PechaKucha Night se odlišuje od jiných akcí na propagaci umění a kultury. Zejména formátem prezentací 20×20, kdy každý prezentující, bez ohledu na jeho věhlas, má přesně 20 slidů/snímků a každý běží po dobu přesně 20 vteřin. 6 minut a 40 vteřin je tedy doba, během které stihne vystupující osobnost představit své nápady a dílo a přitom nenudit publikum přílišnými detaily.

Šesté pokračování večera plného designu, architektury a jiných uměleckých oborů se bude konat 17. prosince v jedné z nejvýznamnější architektonické domény celého města – Nové radnici.

„Místo konání je pro nás splněným snem a potvrzením toho, že celá akce zaujímá na ostravské kulturní scéně výjimečné postavení. Dík patří kromě zástupců města hlavně našim úžasným fanouškům, jejich nadšení stojí za úspěchem celého projektu“, vyjadřuje své pocity Klára Žilová, členka organizačního týmu.

O fanoušky nemají večery, kde se představují přední osobnosti nejen českého designu a architektury, rozhodně nouzi. Všech pět pokračování bylo beznadějně naplněno, na Nové radnici tomu nebude nejspíš jinak. „Daní za jedno z nejexkluzivnějších míst v Ostravě je bohužel omezená kapacita. Do samotného sálu se vejde přesně 230 lidí, dalších 70 může prezentace sledovat živě na obrazovkách umístěných ve foyer“, vysvětluje Žilová.

Čí prezentace ve formátu 20×20 budou moci účastníci vidět, není zatím známo. Organizátoři však slibují pestrý mix různých oborů, od fotografie přes kulturní dění až po grafický design. Prostor dostanou jak ocenění umělci, tak studenti. Jediným kritériem dramaturgického výběru je inspirativnost prezentací, schopnost prezentujících účastníky zaujmout, pobavit, nadchnout a rozšířit jim obzory.

Co: Pecha Kucha Night

Kdy: 17.12. od 18:00

Kde: Nová radnice v sále zastupitelstva

Vstupenky zdarma k dostání na Vyhlídkové věži Nové radnice,v 6. patře

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

1 komentář

  1. Tomas T. :

    Co se ke me doneslo, tak vstupenky byly rozebrany behem dvou hodin…

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.