Sportovní hala Ostrava-Svinov

Vizualizace plánované sportovní haly v Ostravě-Svinově.

svinov

svinov

zdroj: jbednar.cz

Související články


Komentáře

 1. sporťák :

  no, sportuju rád a je super mít kde sportovat, ale!!!! bude zajímavé sledovat vývoj konkurence mezi všemi těmi nově postavenými halami, které už dnes jedou s nájmem na krev, ať je to Dubina, Polanka, Lhotka a spol….. kam se sjíždějí trénovat sportovci z celé Ostravy….. všechny se pak asi neuživí a bude nutné je začít drasticky dotovat

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. Danek :

  sporťák: Za sebe mužu říct, že chodíme s kolegy hrát sálovku do jedné s tělocvičen u ZŠ v Porubě a cena za pronájem tělocvičny je sakra vysoká.Obec jako zřizovatel by měla vzít v potaz sportující a snížit cenu.Alespoň v případě dlouhodobého pronájmu.My od roku 1999.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Většinou se k projektům ostře nevyjadřuji, ale tohle je fakt síla. Nemám nic proti účelu stavby – tedy sportovní účel. Ale když se podívám, do jaké lokality je projekt umístěn. Vily, park (?) kostel s farou (?) a plácnu tam tuhle zfušovanou nádheru?
  Jako modlím se, kdy již začnou ,nejen ve Svinově, ale v celé Ostravě používat architektonické soutěže a mozek.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 4. Marek :

  mě to neuráží… uznávám, vizualizace nenadchne (je to i dílem provedení), ale když se podívám na posledních pár nových hal(bohumín, lhotka, dubina), nic architektonicky úžasného. Jediné, co lze vyzdvihnout je troj/dvojhalí, ale ta je jiný příběh.

  Jinak souhlas s Danek, někdy chtějí v základkách neskutečné prachy, chápu, že je to o poptávce atd, ale… prostě to zamrzí…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. aggu :

  Je to ve skutečnosti dost ve svahu, vizualizace je i v tomhle ohledu mizerná. Bude to chtít docela velké zemní práce a ten svah není zrovna stabilita sama. Pro halu nevhodná lokalita, pro přízemní RD se zahradou ideální.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Pavel :

  Původní hala na tom místě před pár lety lehla popelem, mají tu parcelu v územním plánu, místní jsou zvyklí chodit tam. Takže se nedivím, dává to smysl.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. aggu :

  Pavel: Takže to postaví na starých základech?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Pavel :

  To nevím, předpokládám že ne, z té staré sokolovny nezbylo nic. Ve Svinově má velkou tradici národní (česká) házená – ta s užší brankou, půjde jim o rozměry, aby byla hala velká a pro všechny spolky v obvodě.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. aggu :

  Pavel: Tak základy asi neshořely. Spíš se požářiště rozhrnulo a zarovnalo. Ale jestli to byla dřevěná bouda z akce Z, tak je to stejně jedno.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. veha :

  aggu: Proběhla zde celková demolice objektu (včetně základů). Stará Sokolovna byla zděnou stavbou a ve Svinově šlo o významnou budovu. http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-pripad-jedne-vyhorele-sokolovny-fmn-/p_spolecnost.aspx?c=A051207_170933_p_spolecnost_wag
  Stavba nové haly ve Svinově je od počátku doprovázena politickými tahanicemi, veřejnými debatami a neřešenými otázkami. Nicméně obec toto zařízení potřebuje. Otázkou je, zda hala nakonec nebude nepoužitelným paskvilem (?). Uvidíme. Každopádně se stavbou se mělo začít již v tomto roce (2017) a teprve nyní, v závěru roku, je vypsána soutěž.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Carda :

  A já se ptám, když nám primátor pořád valí bludy do hlavy o architektonických soutěžích, jak je možné, že se bude stavět hala – mimochodem fakt děsná bez soutěže a bez architekta. Koukám, ten kluk má ještě mokrý diplom a autorizaci ani nezavadil!A to je již 3 roky vyprojektovaná hala znovu oprášená?! A to pořád platí povolení nebo to je zase z města „že z časových důvodů?“ …“zase se mi chce zvracet!..“ Carda

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Rado :

  Carda: Jste v Ostravě, tady se jinak než ze šuplíkových projektů skoro nestaví.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. thvari :

  Carda: primátor se bohužel na twitteru vyjádřil, že není snahu města mít všude architektonickou soutěž. to je pak těžko, no….

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Carda :

  Rado:Vyjmenuju 10 projekcí a architektů, kteří tu něco dělali a dělají roky… Proč někdo, kdo na to evidentně nemá :zkušenosti“ předčí jiné velké firmy , které projektovaly haly, stadiony, ad. atd. Samozřejmě, každý nějak začíná, ale začínat halou za 50mega je dobrý job a smrdí to…mooooc to smrdí…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  „Ve Svinově vznikne moderní víceúčelová sportovní hala!“

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.