Rekonstrukce Tyršovy ulice

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz plánuje v letošním roce kompletní rekonstrukci ulice Tyršova. Celkové náklady budou činit přibližně 14,1 mil. Kč. Náš městský obvod uhradí zhruba 6,1 mil. Kč, další část potřebných financí poskytne statutární město Ostrava.

Investiční akce začne hned poté, co společnost Ostravské vodárny a kanalizace provede na Tyršově ulici opravu kanalizace a vodovodu. „Dle předběžných dohod by měly práce na opravě kanalizace a vodovodu začít v dubnu a dokončeny budou nejpozději na konci července. Hned poté bychom zahájili naše práce tak, aby celá rekonstrukce byla zrealizována do začátku zimy,“ uvedl místostarosta Dalibor Mouka

Rekonstrukce ulice bude provedena mezi ulicemi Čs. legií a Mlýnská (včetně části chodníku od Nádražní po Tyršovu). Provedeme úpravu vozovky a chodníků, veřejného osvětlení, vybudujeme 51 parkovacích stání, což je o 24 více než dosud a zajistíme obnovu zeleně. Do konce března zde bude vykáceno devět stromů (především třešní). Uliční parter bude po rekonstrukci ulice znovu dosazen novými stromy druhu Laburnum Watereri Vossii (Štědřenec watererův). Celkem zde bude zasazeno třináct těchto stromů.

zdroj:moap.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.