Proměny Ostravy #375

Průčelí a výkladce obchodů byly kdysi poněkud lepší. Roh ulic 28.října / Puchmajerova.

2018

zdroj: FB Ostrava – střípky minulosti

Související články


Komentáře

 1. Adam :

  Rozdíl je v první řadě technologický, nikoliv etický.

  Ale vy si samozřejmě musíte přihřát svou ideologickou nostalgicou polívčičku.

  Thumb up 7 Thumb down 33
 2. Daniel :

  Omezí ta nová vyhláška i tohle? Doufám, že ano.

  Thumb up 21 Thumb down 0
 3. Mouřenín :

  Adam: Myslím, že Martinovi tak nějak nešlo o technologický ani etický rozdíl, ale spíše estetický, což?

  Thumb up 29 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Adam: No a pak jsou jedinci co si musí hned ohřát tu svou polívčičku :DD Fakt si myslíš, že tady ten web jim slouží jako nástroj šíření jejich ideologicko nostalgické víry a aby tím manipulovali ty davy ho navštěvující? Už jsem zažil různé konspirační teorie ale tahle se dostane do Top forty :DD
  A to ještě nevíš, že za tím jsou Ilumináti a možná i Soros a cpou do nich velký prachy :DD

  Thumb up 14 Thumb down 8
 5. Adam :

  Mouřenín: Jejich argument je samozřejmě estetický a následně etický. Tvrzení je, že dříve obchodníci měli lepší estetické cítění (tedy o tom, co je hezké), a na tom základě následně dělali lepší etická rozhodnutí (tedy o tom, že co není hezké, je špatné).
  Tento argument ale okamžitě selhává na tom, že dříve nebyla velkoformátová pestrá reklama technicky a/nebo finančně dostupná. To si vážně někdo myslí, že pokud by obchodník za první republiky měl k dispozici komicky levné barevné plastové panely s digitální grafikou, nepoužil by je, aby byl jeho podnik výraznější, než konkurence? Jen naivky a demagogové mohou něco takového tvrdit. Ale tím je tento server známý, „umělci“ a nostalgikové, které realita nezajímá, se tu koncentrují v redakci i mezi návštěvníky.

  Thumb up 9 Thumb down 24
 6. Adam :

  Crazym: Chabý pokus o trolling, pane. Nehledám konspirace tam, kde lze problém vysvětlit osobní neschopností a ignorancí. A to lze téměř vždy.

  Thumb up 9 Thumb down 14
 7. Mouřenín :

  Adam: Jenže Martin nikde ve svém příspěvku etický soud neuvádí, pouze na základě svých estetických hodnot konstatuje, že v tomto konkrétním případě bylo průčelí s výkladem lepší. Něco takového v jeho příspěvku podle mě nelze číst ani implicitně.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Adam: Ok, v pohodě, všem je zřejmě jasné, že já jsem troll a Ty jsi osvětový pracovník :DD Omlouvám se, pokusím se pro příště svůj chabý projev vylepšit abych byl za ty prachy efektivnější přihřívač polívčičky :DD

  Thumb up 4 Thumb down 10
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: V dnešní době jsou obchodníci, kteří mohou využít současných technologií. Barevné, velkoformátové plachty. Polepy. Avšak to neudělají. Protože mají vkus (což chápu že je pro tebe subjektivní a možná i neznámé). Tito obchodníci jsou však v menšině.

  A pokud se podívám i na mnohé výkladce z meziválečného období, jsou důstojné, elegantní. Což ani nemusely být. Navíc i světelně podsvíceny. Kolik je takových výkladců dnes?

  Možná jsi taková lehce absurdní naivka ty, že by kdysi obchodníci udělali ze svých obchodů cirkusy, kdyby mohli.

  Thumb up 10 Thumb down 8
 10. chytrák :

  Nefungující plynový neón nad obchodem přitom žádné uliční osvětlení, chabý sortiment ve výloze vychází lépe než prodejna tvarůžků, kde do výlohy v podstatě není co dát. …no…

  Thumb up 1 Thumb down 6
 11. Pavel :

  Jedine cim je prvni fotka „hezci“ jsou zaclonky. Co takhle, abychom ztizili ideologicky vyklad, dat soucasnou fotku do sepiove a tez vyfotit k veceru? (ale to uz by vyzadovalo vetsi nadsence pro vec)

  Thumb up 2 Thumb down 10
 12. Polyfunkční objekt Poruba. :

  Crazym.Vazeny pane.Uz si konečně uvědomte, že vaše názory názory tomhle webu nikoho nezajímají.Az na několik vámi spřízněných.Vy jste úplně odtržen od reality.s pozdravem Petr

  Thumb up 12 Thumb down 23
 13. Ričí :

  Polyfunkční objekt Poruba.: Mě teda crazymovy názory zajímají. Navíc své názory dokáže mnohdy podtrhnout zajímavými fotografiemi, které zde sdílí.

  Thumb up 16 Thumb down 5
 14. Crazym :

  Polyfunkční objekt Poruba.: Děkuji za upozornění, odcházím se stydět někam do koutku, sklopím uši a doufám, že se nemusím červenat a vrátím se až zase budu pevně ukotven v realitě. Ty se mezitím nauč aspoň ten formulář pro komentáře používat či zjisti jak funguje tak abych poznal jestli se označuješ jako Polyfunkční objekt Poruba nebo Petr a pak si můžeme pokecat a zjistit jak jsme oba na tom vlastně v oblasti odtržení od reality :-)

  Thumb up 8 Thumb down 6
 15. Adam Třetí :

  Tady to máte v upravené černobílé verzi. Kdyby to ještě bylo foceno v noci se svítící výlohou, už by to taková hrůza asi nebyla … https://imgur.com/a/14cSvPe

  Thumb up 4 Thumb down 3
 16. Daniel :

  Adam Třetí: Bohužel většina lidí nevidí černobíle.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 17. Adam :

  Daniel: Minimálně zdejší nostalgici černobíle vidí, hladí si zde pravidelně svá ideologická brka nad srovnáním současné barevné HD fotografie a historické černobílé, na které není vidět špína a bordel.

  Thumb up 9 Thumb down 16
 18. Adam :

  Martin [msstavby.cz]: Dnes mají obchodníci volbu; někteří udělají volbu která se vám líbí, někteří ne. Před 100 lety volba nebyla, obchodníci byli rádi když byl podnik vůbec nějak označený; ale kdyby volba byla, dopadlo by to úplně stejně. Přestaňte dětinsky moralizovat, otázka vkusu je tu úplně irelevantní.

  Thumb up 11 Thumb down 18
 19. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: Samozřejmě. Před 100 lety žili obchodníci v jeskyních a měli k dispozici pouze úhel

  Thumb up 7 Thumb down 7
 20. Adam :

  Martin [msstavby.cz]: No mně rozhodně nemusíte potvrzovat, že vás realita nezajímá, to si nechte pro vaše ovce.

  Thumb up 5 Thumb down 8

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.