Městské zásahy 2016 – Silná trojka

Jeden ze 17 návrhů Městské zásahy 2016.

Autor: Barbora Štefková

CENTRUM ŽIJE! Návrh řeší dostavbu skeletu na křížení ulic Biskupská a Havlíčkovo nábřeží v části Ostravy Malá Kodaň. Skelet budovy byl postaven cca v letech 2011-13 a poté ponechán ladem. Místo však v sobě skrývá velký potenciál. Blízkost náměstí, řeky i dobrá dopravní dostupnost jsou jedny z výhod umístění stavby. Pro mě hrálo hlavní roli sousedství dvou moderních, architektonicky povedených, budov. Doplnění do SILNÉ TROJKY se stalo mou hlavní výzvou. Návrh využívá variability skeletu. Fasáda ze zlatých panelů v sobě nese symboliku doplnění medailových barev.

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  Vždyť to je hrozné. To ta holka nevidí, jakou ohavnost splácala?

  Thumb up 17 Thumb down 4
 2. Rýša :

  No nevím, připadá mi to hrozně zastaralé, jako stavba někde ze 70-80 let. No určitě se najde dost těch, kteří řeknou, lepší toto než skelet, ale já bych na tomto místě raději viděl něco lepšího….do Silné trojky tento návrh bych tedy neřadil.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 3. Tomin :

  Souhlas, je to úplně bez nápadu. Na to, že chtěla doplnit soubor moderních, architektonicky povedenych budov se moc nevytáhla. V tomto opravdu zajímavém místě by to chtělo více odvahy.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 4. thvari :

  mě se na tom třeba líbí ten nápad stříbrná – černá – zlatá

  Thumb up 5 Thumb down 6
 5. Tano :

  Já si nemůžu pomoci, mě se to líbí. Až se trochu sám sobě divím, protože mám raději odvážnější design.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 6. rasta :

  Myslím, že byty na nábřeží by se prodaly rychleji než třeba Karolína. Nevím jaké jsou tam vlastnické poměry, že se to seklo. Tlačí na to někdo? Na druhém břehu u Gagarina taky byly mega záměry a skutek utek.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. rasta :

  Jo a k tématu. Nelíbí se mi to! Evokuje mi to, jak se za komárů zateplovaly štíty paneláků hliníkem.:-)

  Thumb up 9 Thumb down 0
 8. Adam :

  Nemá nepravidelná okýnka. Umělcům se nelíbí.

  Thumb up 4 Thumb down 8
 9. Jiřík :

  TO vypadá jak okna v hotelu Imperial. Ty balkonky budiž ale ty okna to je katastrofa radši proluku, než toto.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 10. Jann :

  Já bych byl v klidu, to paní jen tak plácla. Bez francouzských oken by to dnes už nikdo jako byty neprodal. Navíc na straně domu do nábřeží jsou taky vybetonovány balkóny, toho si paní vůbec nevšimla a má tam rovnou stěnu. A tak bychom mohli pokračovat.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. Eli :

  Nelíbí. Ale jak se už psalo, jsem v klidu, v centru se zatím toho moc nestaví, a tak zřejmě ani tento návrh se neuskuteční. Ale co mě zaráží, je nadpis Město žije :-) a zrovna nábřeží je dost zanedbávána část města.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Barbora :

  Nemělo to být žádné veledílo, bylo to zpracováno na rychlovku. Mělo to spíš poukázat na problém místa. Text byl psán ve 3 hodiny ráno. Město žije bylo téma městských zásahů pro zásahy v centru města.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 13. O.O :

  Barbora: Barboro, nic ve zlem, ale nebylo by lepsi to delat poradne? Nez na rychlovku, to uz radeji nic. Nechapu Vasi motivaci.
  ps. pokud by chtel nekdo navrhnout, at sam navrhnu neco lepsiho, tak se priznam, ze nejsem architekt, nicmene praci kterou delam, se snazim delat poradne a co nejlip, kdyby mne to nebavilo a mel bych to odbyvat, tak bych to radeji nedelal.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 14. jan :

  Vlastni to italove, takže je třeba počítat se skeletem 2. Tam se dlouho nic nehne.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 15. Barbora :

  O.O.:Moje motivace byla ta, že kolem místa jezdím každý den do práce. Bohužel ne vždy má člověk tolik času,kolik by si přál, hlavně na věci navíc.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 16. Infoš :

  S architekturou je to prostě tak že se někomu líbí a někomu nelíbí. Nejvíce kritičtí jsou většinou lidé kteří sami v životě nic nevytvořili. Ale jinak je fajn, že je tu v komentářích tolik odborníků… asi jako trenérů fotbalové reprezentace v hospodách.

  Thumb up 8 Thumb down 8
 17. aldik :

  Nojo vlastně, jednoho skeletu jsme se zbavili ale máme tady další.. no snad taky nebude stejně dlouho jako ten první :-D

  Thumb up 1 Thumb down 1
 18. Jp :

  Barbora: Barboro, mě taky vas navrh moc neoslovil, ale jsem rad, ze se lidi jako vy angazuji a zajimaji se o akce ve svem okoli a neni jim jedno, co kolem nich je a premysli, jak veci zlepsit. Samozrejme, ze kazdy ma jiny vkus a nazor, to je v poradku. Nejhorsi je nedelat nic nebo poukazovat jenom na to jak vsichni ostatni jsou neschopni. Me se vetsina zatim prezentovanych zasahu moc nelibi (az na ta modra kresilka, ta jsou fajn), ale ukazuje to zajem lidi menit veci k lepsimu a to je fajn. Tusim, ze v Brne (!) se ze zasahu nerealizovalo nic, v ostatnich mestech nevim, ale zadna slava to nebude.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 19. Tomin :

  Infoš: Opravdu zajímavý názor. Možná jste si nevšimnul, ale tento web je převážně o architektuře a dovoluje lidem v komentářích vyslovit svůj názor, ať už je jakýkoli. Kdybyste si pročítal komentáře trochu důkladněji, tak byste zjistil, že ti vámi nazvaní odborníci v převážné míře hodnotí vzhled, nikoliv architektonické prvky stavby.

  Jinak invence a odvaha paní/slečny Barbory se rozhodně cení, ale výsledek z mého neodborného pohledu není nijak oslnivý, což ji nemusí nijak trápit, protože můj názor, stejně jako názor ostatních diskutujících jak se říká „chleba nezlevni“.

  Thumb up 8 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.