Změna projektu obchvatu obce Mošnov

Již hotový projekt obchvatu nebude použit a vypracovává se nový. Levnější, bez mimoúrovňových křižovatek.

Dle rozhodnutí Centrální komise Ministerstva dopravy byla zpracována technická studie úsporného řešení stavby. Byl zpracován nový Záměr projektu včetně HDM-4 s úsporným řešením, který byl schválen Centrální komisí dne 16. 7. 2015. Současně platné územní rozhodnutí propadne bez prodloužení jeho platnosti. Zpracovává se nová dokumentace pro územní rozhodnutí s úsporným řešením. Na jejím základě bude kompletně zaktualizován celý informační leták o této stavbě. Dojde například ke snížení počtu mostů, přeložek sítí a nebudou žádné MÚK. Následná realizace v roce 2021.

Původní návrh:
mošnov

zdroj: rsd.cz

Související články


Komentáře

 1. Rýša :

  V roce 2021 – výsměch

  Thumb up  Thumb down
 2. LoLec.CZ :

  No to si snad dělají prdel???!!!

  Thumb up  Thumb down
 3. Vašátko :

  V současnosti MÚK je opravdu zbytečné, jenže v roce 2021? No je dost času to ještě změnit. Hlavně že platíme nějaké architekty z daní a oni mají na rohlík :-)

  Thumb up  Thumb down
 4. Jann :

  Stavba MÚK, tzn. mosty, estakády a všemožné konstrukce na pilířích, které jsou MÚK součástí, nejvíce prodražují silniční liniovou stavbu. Zvlášť v tomto případě, kdy jsou mnohé terénní úpravy již hotové (protihlukový val okolo Mošnova), může být stavba i o desítky procent levnější.
  Zadání na zlevnění ale vzešlo v době, kdy náš stát neměl ani vindru a všude se škrtalo. Teď kdy nastal pravý opak a stát kvůli předělávání EIA nemá do čeho kopnout a kde utratit peníze, tak přípravu stavby pozastavíme a protáhneme o další 4 roky. Přitom výstavba navazujícího úseku do Příbora se rozjede už na jaře.
  Velmi smutná zpráva a nedobré rozhodnutí státu.

  Thumb up  Thumb down
 5. Rado :

  Kdyby někdo přemýšlel a dálnice by vedla kolem letiště, což je ve světě celkem obvyklé a ne územím nikoho (za což prý byla tvrdá výtka o EU), tak se nic takového nemuselo řešit a zabily by se dvě mouchy jednou ranou. Takhle tu zase máme řešení, které nepotěší a člověk už z toho musí být unaven, kdy stát roky staví to, co jinde trvá měsíce…

  Thumb up  Thumb down
 6. thvari :

  Rado: Mošnov je zatím epic fail. Dálnice schválně o několik kiláků vedle. Počet leteckých linek se zvedá jen šnečím tempem. Pro jistotu tam aspoň dotáhli jednokolejku pro osobáky s odjezdy tak, že se na vlak ani nevyplatí čekat. Pozitivum: Tohle už může být jenom lepší.

  Thumb up  Thumb down
 7. Balde :

  Rado: thvari: jasne tak měli tu dálnici postavit přes CHKO poodří vy inteligenti?

  Thumb up  Thumb down
 8. thvari :

  Balde: to ne to je pravda

  Thumb up  Thumb down
 9. z.m :

  Konečně se začínají dopravní projekty revidovat a racionalizovat (slevnění důležitým efektem ). To co bylo v minulosti několika stále stejnými subjekty projektováno pod tlakem betonarske lobby a za šílené peníze stavěno bylo často naddimenzivane, necitlivé k okolí a krajině.
  Na západ od nás se se stavbami pro podobné účely a zatížení vypořádavaji mnohem citlivěji, subtilneji, bezpečněji a ve výsledku pro všechny zúčastněné (ne jen stavební firmu a řidiče kamionu) i příjemněji.
  Takže věřím možné kouzlo nechtěného i tady, skrz úspory k lepšímu výsledku.

  Thumb up  Thumb down
 10. Nimrod :

  Konečně! Revize nesmyslných napojení je třeba, MÚK byly mantrou snad na všech cestách, a rok 2021 je tady brzo, Mošnov to ještě vydrží, zas taková doprava tam není (mimo Dny NATO)

  Thumb up  Thumb down
 11. xfun :

  Podle mě by tam aspon jedno múk být mělo. Už hlavně pro obsluhu letiště, dopravu z rozšířující se průmyslové zóny a pro možnost vjezdu hasičů z mošnova na novou cestu (pro případ nehody).

  Thumb up  Thumb down
 12. Balde :

  xfun: az bude prum zona plná tak bez mimourovnoveho křížní vznikne peklo ja ku Hyundaie

  Thumb up  Thumb down
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Balde: Jsem rád, že dochází ke změně projektu. Předimenzovaná silnice s třemi MÚK na jednom km… Brutální, zbytečné…. Nechápu potřebu v ČR stavět pro minimální dopravu superdálnice… Doprava je hustší jen , když se mění směny. Jinak klidně můžu na této cestě skákat panáka.. Vím, bydlím tu.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.