Zahájení územního řízení VTPO

Zahájení územního řízení I. etapy VTP Ostrava.

vtpo

Související články


Komentáře

 1. Karel :

  Jasně, zaserte pěknou krajinu výzkumným centrem podřadné regionální pauniverzity…. Brownfildů v industriálních oblastech jak nasráno, ale stavění z itongu na travičce je levnější. Chce se mi blít velebnosti.

  Thumb up  Thumb down
 2. Thunderbird :

  Svět se zbláznil, minimálně v „!!!“ určitě.

  Thumb up  Thumb down
 3. aggu :

  Karel: 1) Vzhledem k použitému slovníku a způsobu vyjadřování nevím, jestli Vám můj odkaz bude co platný (je to česky), ale zkusím to: http://www.vsb.cz/info/?reportId=25710
  2) Pěkná krajina vypadá jinak. Třeba tak, že se o ní někdo stará, což v případě tzv. porubského „lesoparku“ neplatí.

  Thumb up  Thumb down
 4. Johanes :

  Proc nezastavet nejdriv ten hnusny plac vedle Opavske u Benziny?

  Thumb up  Thumb down
 5. Pavel :

  aggu: Ano, chápu. Tedy o lesopark se nikdo nestará (což je možné), proto se zastaví nejdříve ta louka v lesoparku (bude to pak ještě lesopark?) a až nebude louka stačit, tak se pokácí lesopark se stejným zdůvodněním – nikdo se o něj nestará. Aby pak univerzita nemusela vyvíjet umělý strom, umělou trávu a jiné přírodniny, až nikde v okolí nebudou. Myslím, že této louky je škoda.

  Thumb up  Thumb down
 6. miv :

  aggu: O lesopark se nikdo nestará implikuje že ho můžeme zastavět? No tě bůch. S takovou logikou bychom mohli zastavět třeba masarykáč. Město se o něj přestane starat a za pár let budou občané rádi když jej zastavíme ;)

  Thumb up  Thumb down
 7. Tomas T. :

  Pavel: o jake louce je rec? To co se ma zastavovat je pole a ne louka ne? Kdy jste tam kdo byli osobne? Mam pocit ze to znate jen z mapy, ze ktere to neni poznat co?

  Thumb up  Thumb down
 8. aggu :

  Tomas T.: Když jsem tam jako malý chodil přes Myslivnu na koupaliště rostla tam kukuřice. Teď je to louka nechaná napospas psům. Ještě něco? ;)
  miv: Fantazírujete.
  Pavel: Fantazírujete.

  Thumb up  Thumb down
 9. Pavel :

  Tomas T.: kdysi to louka byla a znal jsem ji. Nebydlím tam, nechodím kontrolovat stav louky / pole / plochy. Nic to ale nemění na faktu, že strčit domy do lesoparku není zcela rozumné. Možná máte jiný názor, já mám tento.

  Thumb up  Thumb down
 10. Pavel :

  aggu: Nevidím na svém vyjádření žádné fantazírování. Nezlobte se. Prostě si myslím, že na tuto plochu domy nepatří. Já Váš názor také nehodnotím.

  Thumb up  Thumb down
 11. aggu :

  Pavel: OK. Každý máme něco ;)
  Problematický je váš názor v tom, že 1) není to lesopark (i když se mu tak říká). 2) Desítky let se na les kašle, i pole je dnes bez užitku (kromě transitu na pivo do Myslivny a největšího výběhu/WC pro psy v Ostravě. 3) Část toho „lesoparku“ je dnes skládka, problémy dělá eroze, svahy jsou nestabilní. 4) Už dnes je ten prostor obehnaný zástavbou (kromě SZ, kde jen „jen“ hvězdárna. 5) Každému musí být jasné, že dřív nebo později se tohle lukrativní území zastaví. Vyberte si: veřejný, průchozí, parkový prostor s obrovským významem pro kraj/město. Oplocené nudle s katalogovými RD (stejně jako už dnes v ulici V Zahradách na jihu). WC pro psy a binec v lese, protože porubský starosta má jiné starosti.

  Thumb up  Thumb down
 12. Miv :

  aggu: Stále nechápu proč by se Poruba nemohla o odpočinkovou lokalitu, kterou deně navštíví stovky lidí z Poruby, starat bez toho, aby velkou část zastavěla domy? Jako jedinou alternativu dáváte zástavbu RD, já vidím více alternativ. Vy ne?

  Thumb up  Thumb down
 13. marian :

  aggu: central park je taky ze všech stran zastavený – takže co s ním? zastavět :-)

  Thumb up  Thumb down
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Já se k tomuto vyjadřoval již v jednom článku v roce 2012. http://www.msstavby.cz/vtpo-v-porube-10-04-2012/

  Thumb up  Thumb down
 15. aggu :

  Miv: Ta představa je hezká, ale je to chiméra. Desítky let se Poruba nestará. Stejně jako Jih v Běláku. Ale tam už mají sny aspoň na papíře.
  Pro VŠB je to úžasné místo pro rozvoj, všude blízko, v uzavřeném prostředí, nerozprsklé do krajiny, prostupné.
  BTW ty alternativy tam jsou dvě a jsou reálné. Nálet rodinných kvazidomů až stojí na jižní hranici. A kdyby se nakonec nedělo nic, tak ignorantství porubské radnice by bylo věčné a celá lokalita by pustla dál. Odpočinkovou lokalitu si teda představuju jinak ;)
  Rozsáhlý les tak jako tak zůstane. A možná se někdo chytí za nos a udělá z něj i ten mystický lesopark.

  Thumb up  Thumb down
 16. Johanes :

  Kolem toho pole vede chodnik kam chodi docela dost lidi na prochazky, zabehat si, posedet na lavicce, vyvencit psa… Ja tam chodival taky docela casto a rad. Pokud by tam melo vyrust kancelarske mestecko, tak tam lidi chodit nebudou a myslim, ze by to byla skoda. Kdyz se podivam na mapu, tak vidim ze to je jediny souvisly kus lesa pobliz stotisicove Poruby. I kdyby se o ten lesik dalsich 20 let nikdo nestaral, tak je porad lepsi nechat ho k dispozici dalsi generaci, aby mela moznost z toho nekdy udelat porubsky park, nez ho nenavratne zmenit. A ted by se do nej mel vrazit klin v podobe asfaltu a betonu.
  Mesto porad mluvi o brownfieldech a pritom zastavi takovy kus nedotcene zeme … Btw. musi se ty nove budovy nutne stavet pobliz VSB? Kdyz se podivam na stavajici firmy ve VTPO, tak myslim ze ne. Pokud tam pracujou nejaci studenti, tak ti se muzou posunout tramvaji kamkoli jinde po Ostrave a mozna i rychleji, nez kdyz by meli jit z banske pesky na Myslivnu. A ucitele nebo zamestnanci ti by stejne jezdili autem naokolo…
  Ted koukam do http://http://www.msstavby.cz/vtpo-v-porube-10-04-2012/ a ty moje argumenty „proti“ jsou skoro vsechny obsazeny v clanku a diskusi.

  Thumb up  Thumb down
 17. Miv :

  aggu: Nevím proč mluvíte o rozvoji VŠB. VTPO má s VŠB společného dost málo. Jak už jsem jednou uvedl, VTPO má společného s VŠB asi tolik jako má společného třeba s Globusem (kde určitě budou někteří v VTPO chodit na oběd).

  Co se týče možného rozvoje VTPO není z mého pohledu o moc lepší než RD.

  Thumb up  Thumb down
 18. aggu :

  Miv: To je zvláštní proč VTPO leží 2 metry od VŠB,

  Thumb up  Thumb down
 19. Adam :

  Miv: Já bych spíš řekl, že spolu souvisí jako Globus s obchody, které má v pasáži.

  Thumb up  Thumb down
 20. aggu :

  VTPO bez VŠB by asi nevzniklo. Navíc je podílník VTPO.

  Thumb up  Thumb down
 21. miv :

  aggu: opět používáte argument, který má charakter sebenaplňujícího proroctví. Tedy místo toho, aby jste ukázal na konkrétních příkladech jak jsou firmy svázány s VŠB, řeknete že VTPO je blízko a proto jsou svázány. Když si projdu seznam firem na VTPO moc přesvědčivě to nevypadá. Tedy úzká věděcká spolupráce s marketingovou firmou nebo firmou na vývoj IS tam asi nebude. Lidi o kterých vím že pracovali nebo pracují ve VTPO mají s VŠB většinou společného jen to, že to byla škola na které stududovali. Nicméně to mi připadá dost slabá vazba, aby to muselo být pár metrů od VŠB.

  Thumb up  Thumb down
 22. aggu :

  miv: Nejdřív jsem nevěděl, jak alespoň něco ze zjevné synergie mezi VŠB a VTPO vysvětlit (kromě majetkového propojení). Ale vysvětlil jste si to sám ;) „… Lidi o kterých vím že pracovali nebo pracují ve VTPO mají s VŠB většinou společného jen to, že to byla škola na které studovali…“. btw v DOV leží Hlubina a vysoké pece taky pár metrů od sebe. Proč, když uhlí a ruda jsou úplně jiné šutry… ;)

  Thumb up  Thumb down
 23. Miv :

  aggu: Pokud se lidé z vědecko-technologického parku nevracejí na školu kvůli odborné spolupráce, není pro blízkost umístění žádný důvod. Po páté už to na tento web psát nebudu, snad jen pokud by někdo argumenty vyvrátil můj dojem, že odborná spolupráce neexistuje k čemuž se bohužel vy ani neblížíte.

  Thumb up  Thumb down
 24. aggu :

  Je to těžké… ;)
  Vyjádření majoritního vlastníka: http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/tiskove-zpravy/ostrava-ziskala-206-milionu-na-rozsireni-vedecko-technologickeho-parku-1
  Vyjádření VTPO: „Hlavním cílem projektu je vybudovat v rámci regionu, v kooperaci s univerzitami a vědecko – výzkumnými institucemi“.
  Mám ještě zajet na VTPO a probrat kolik procent z každého projektu se děje ve spolupráci v VŠB, kolik % absolventů VŠB na nich participuje anebo to necháme tak s tím, že jak VŠB tak VTPO tak MMO asi vědí co dělají?

  Thumb up  Thumb down
 25. marian :

  aggu: Nezlobte se, ale nelíbí se mi arogance, která z vašich jinak většinou rozumných příspěvků čím dál tím víc prosakuje. Ne vždy máte pravdu, ne vždy je někdo kdo má jiný názor natvrdlý. Tak na mě vaše příspěvky občas působí.

  Thumb up  Thumb down
 26. Adam :

  marian: Ale pokud pravdu, má (a tady má), tak to není jeho arogance, ale vaše ignorance.

  Thumb up  Thumb down
 27. aggu :

  marian: tak mi dejte minus nebo dva a už to neřešte ;)

  Thumb up  Thumb down
 28. marian :

  aggu: však to říkám. smajlíky místo argumentů

  Thumb up  Thumb down
 29. aggu :

  EOF

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.