Úprava tramvajové zastávky Zábřeh

Jako jednoduché opatření pro zvýšení komfortu a bezpečnosti pro cestující byl vytvořen chybějící nástupní ostrůvek zvýšením celého jízdního pruhu.

Jedná se o tzv. zastávku „Vídeňského typu“. Víc e o tomto typu zastávky se můžete dočíst na MHD Ostrava.

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Dobrý nápad, snad se to chytí i na více potřebných místech :)

  Thumb up  Thumb down
 2. Tomas T. :

  Jiřík: V Brne to je celkem bezne. Takovymto zpusobem by meli upravit i zastavku stodolni a elektra. Aspon by se staly bezbarierovymi.

  Thumb up  Thumb down
 3. thrpst :

  Dobré řešení, akorát se z fotek zdá že provedení v detailech pokulhává.

  Thumb up  Thumb down
 4. Houbelec :

  Je to dobré, ale jenom do momentu, než se ty rampy začnou rozpadat.

  Thumb up  Thumb down
 5. Tomas T. :

  Houbelec: Tak je tam podstatne aby ty najezdy a sjezdy byl udelany dobre. Jak jsem uz psal vyse, tak v brne jich je hodne a zadny problem jsem u nich nevidel. Cili je to dle meho jen o tom, aby to bylo provedeno kvalitne a aby si zadavatel pohlidal kvalitu.
  Jediny kdo s tim ma opravdu problem jsou ridici, protoze ti vlastne maji retarder co cca 1km. Coz podvozku nedela moc radost.

  Thumb up  Thumb down
 6. qisyfx :

  Zastávek, kterým by tohle řešení prospělo, je v Ově celkem dost, takže doufám, že nezůstane jen u tohohle jediného případu a rozšíří se to.

  Thumb up  Thumb down
 7. Houbelec :

  Tomas T.: Já mám obavy z těch kostek. Bude je nutné po každé zimě či dvou srovnat a případně spravit spáry. Jinak půjdou rychle do háje.

  Thumb up  Thumb down
 8. Crazym :

  A já doufám, že se to až tak nerozšíří, tam do toho místa se to se to celkem hodí, je tam malý provoz, nedá se tam rozjet a je to první nástupní zastávka na konečné. Neuvážené aplikování podobných, byť funkčních věcí bez rozmyslu je cesta do pekel. Většinou si to lidé uvědomí až si někde na tom někdo ublíží. A bude celkem jedno jestli to bude nezodpovědný motorista nebo prostě jen pěší člověk se slabším zrakem co přehlédne hranu, jak všichni víme pády z malých výšek bývají fatální.

  Thumb up  Thumb down
 9. Balde :

  Crazym: pokud vim kazdy chodinik ma obrubnik takze je to absolutne nerelevantní námitka

  Thumb up  Thumb down
 10. Crazym :

  Balde: Jo? :-) Tak si někdy zkus zavřít oči a projít normální obrubník čí schod a tenhle zvýšený se zakulacenou spodní hranou. Jo a bacha na kotník, i když Ty o té hraně u toho pokusu budeš vědět… :-)

  Thumb up  Thumb down
 11. Balde :

  Crazym: porad nevidim zedny rozdil oproti normálnímu chodniku sorry

  Thumb up  Thumb down
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Houbelec: Kostky jsou ohraničený po stranách obrubníky. Pokud by byly na udružbu tak nákladné a po dvou zimách by se musela provést generální revize. Pochybuji, že by potom byly tak hojně využívány po staletích a nyní často použivány při rekonstrukcích veřejných prostorů, nebo při realizaci novostaveb.

  Thumb up  Thumb down
 13. Tomas T. :

  martin [msstavby.cz]: No pokud mam opet zminit brno, tak tam ty kostky neukladali jako klasickou dlazbu, ale zalili je do betonu, tak jak se to dela treba u autobusovych zalivu. Vypada to pak pekne a je to mnohem trvanlivejsi.
  Opravdu si myslim ze je to vporadku, toto reseni. Nevyzaduje to zadne rozsireni vozovky jako pri stavbe ostruvku, lide nastupuji pohodlne, morotista nemuze jezdit kolem tramvaje 50kou protoze ho to nuti zpomalit. Pro mne je to opravdu jedno z nejlepsich reseni.

  Thumb up  Thumb down
 14. Rumcajz :

  Úplně zbytečně vyhozené peníze v tomto místě, kde chcípnul pes!!! Tady navíc není co zkoušet, v jiných městech tyhle zastávky fungují a bez problému! Když už ale, tak tohle měli vyzkoušet někde, kde je to třeba, a když zrovna né na 28. října v Mariánkách, tak třeba na klidnější ul. 1. Máje… jako sůl jsou tyhle cypovinky potřeba na NÁDRAŽNÍ ulici a když by v budoucnu prošla rekonstrukcí, nástupiště jako takové by už mohlo definitivně zůstat…

  Thumb up  Thumb down
 15. Tomas T. :

  No o víkendu jsem se na to byl podívat, a provedení žulových kostek je opravdu tragické. Kdyby to udelali na nadrazni, tak to neprezije ani jeden tyden, a musi to opravit. Kostky nejsou vubec usazeny, a staci aby jste do ni trosku kopli a uz se hybe.
  Cili na tomto miste to asi postacuje, ale jinde to je potreba provezt naprosto jinak. Resp. ne jinak ale poradne.

  Rumcajz: ulice nadrazni by mela projit rekonstrukci cela, nejsou tam ani poradne chodniky, natozpak zastavky.

  Navic si myslim ze na tuto vyvyseou cast cesty by pak podel tramvajove trate mel navazovat ten vyvyseny obrubnik, co se nyni dela na hulvackem kopci.

  Thumb up  Thumb down
 16. Balde :

  z Ulice 28 rijna, by se měla udělat tak jak je udělaná stodolní, celé to vydláždit, a večer jen taxi, když už bude Porážková tak auta nemusi přes 28 řijna vubec jezdit

  Thumb up  Thumb down
 17. Crazym :

  Balde: Nějak jsem to nepochopil, nespletl jsi si ulice? :-)

  Thumb up  Thumb down
 18. Balde :

  no Porážková se ted rekonstruuje a povede až k česko bratrské, plus tam je i Poděbradova, takže dvě možnosti jak jet mimo 28 října, a myslim tu čast 28 řijna od Elektry po Českobratrskou.

  Thumb up  Thumb down
 19. Martin [msstavby.cz] :

  Balde: Ulice 28. října nevede od Elektry po Českobratrskou, ale z Nové Vsi k Masarykovu náměstí. Přes 28. října pojede vždy, jelikož Pořážkova a Poděbradova se na ni napojují.

  Thumb up  Thumb down
 20. Balde :

  ok tak NAdražni :D

  Thumb up  Thumb down
 21. Tomas T. :

  Balde: No udelat z teto casti mesta (ulice) takovouto klidovou zonu je nerealne. At uz z ruznych natlakovych skupin nebo z pohledu oziveni mesta http://www.ozivenaostrava.cz/cz/propojovani

  Thumb up  Thumb down
 22. Martin [msstavby.cz] :

  Balde: Když o něčem diskutji, tak si zjistím co to vlastně jě. Stačilo se jen podívat na mapu….

  Thumb up  Thumb down
 23. Balde :

  martin [msstavby.cz]: jaj tak se stane ne :D

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.