U chátrající budovy bývalé školky vyrostou kanceláře

Ostravští zastupitelé v minulém týdnu rozhodli o prodeji budovy Mateřské školy Karasova v Mariánských Horách i přilehlých pozemků o velikosti přes 3500 čtverečních metrů. Podělili se o ně hned dva kupující. Budova, kde naposledy sídlila taneční škola, poslední dobou chátrala. Zatím není jasné, co v ní vznikne. Na okolních pozemcích by měly vyrůst nové kanceláře.
Zastupitelé rozhodli prodat zvlášť budovu a část pozemku stavební společnosti ESA building. A zbývající pozemek pak společnosti Optima Diamant. Celkově by mělo do městské kasy přibýt za tento prodej přes deset milionů korun.
Co bude s budovou bývalé školky dále, zatím není jasné. „Své záměry prozatím nebudeme zveřejňovat,“ sdělil ředitel společnosti ESA building Jiří Medřický. Další z kupujících, který získal část pozemku bývalé zahrady pro školkové děti, má v plánu tam postavit administrativní budovu. Mělo by jít o nižší objekt, který by respektoval okolní zástavbu.
S projektovou přípravou se má začít letos. „Chceme, ať to zapadne do prostoru, ať to neruší sousedy. V nejvyšší možné míře chceme zachovat zeleň,“ popsal Jaroslav Jiránek ze společnosti Optima Diamant.
zdroj:denik.cz