Třinec ve stylu Vídně

Město Třinec, tak jako hlavní město Rakouska Vídeň, instalovalo do veřejného prostoru moderní barevný mobiliář.

Moderní variabilní nábytek přibyl na náměstí Svobody v Třinci. Barevný mobiliář, který poslouží nejen během akcí Třineckého kulturního léta, je vyroben z odolného plastu, neškodí mu rozmary počasí a je dobře udržovatelný. Lze z něho vytvořit lavičky, minipódium, molo pro účinkující nebo dokonce funkční přístřešek. Jednotlivé prvky jsou přemístitelné pomocí speciálních vozíků a pouze proškolenými zaměstnanci města.

„Podle potřeb organizátorů různých akcí se nábytek bude přesouvat, ale upozorňujeme, že jej nelze přemísťovat svévolně, mohlo by dojít k nevratnému poškození,“ uvedla mluvčí třinecké radnice Šárka Szlaurová. Od první chvíle, kdy se nábytek na náměstí objevil, se stal středem zájmu především nejmladší generace. „Chtěli bychom zdůraznit, že se jedná o nábytek primárně určený k odpočinku, nikoli o prolézačky pro děti a mládež,“ doplnila mluvčí. Náměstí je monitorováno městským kamerovým systémem. Barevnost nábytku byla zvolena podle znaku Třince, takže se na náměstí objevuje žlutá, modrá a tmavší červená barva. „Přáli bychom si, aby se z náměstí stala místa, kde to žije, kde se lidé rádi setkávají a kde i rádi chvíli pobudou,“ poznamenala starostka města Věra Palkovská.

S otevřením vlakové zastávky v centru města se podle ní výrazně zvýšila návštěvnost obou náměstí. „Proudí tudy více lidí a je škoda, že kromě příležitostných akcí a trhů je jejich plocha prakticky nevyužitá. Třinec si zaslouží oživení centra města,“ doplnila starostka. Proměnu náměstí by měly završit nová fasáda hotelu Steel a také kulturního domu Trisia, která by měla být hotova do začátku nové divadelní sezóny.

trinec
zdroj:denik.cz

Související články


Komentáře

 1. johny :

  Hezké, proč ne :-)

  Thumb up  Thumb down
 2. Tano :

  Ale já se nedivím, že po tom budou děti skákat, vždyť ty barvy k tomu vysloveně vybízejí :-)

  Thumb up  Thumb down
 3. Jack Daniels :

  No co dodat…napadá mně jedno slovo-hnus…

  Thumb up  Thumb down
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  mi to prijde taky fajn, jen pokud je to nahazene takhle nahusto na jednom namesti, tak mi to nedava moc smysl

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.