RD Slavkov

Autor: Atelier 38

Rozrůstající, nikoliv zahušťující se vesnice. Každá ves, jiný pes… a že té snahy úřednické po zachování jednotného vesnického charakteru bylo! A je dobrá ta rezignace –  jaké to překvapení ty objemy a formy bizardní, co se do regulativů dokážou navléci… A tak si vymýšlíme po svém.
Pozemek je přístupný od jihu a na severu je ochranné pásmo VN. Na uliční čáru je umístěné kryté stání se skladem opticky chránící osluněnou část zahrady od prostoru veřejného. Dům je umístěný na hranici ochranného pásma, doprostřed zahrady. Po odsunutí prosklených stěn se stává přístřeškem v zahradě. Terasy má z obou stran. Tak, aby se daly dle nálady a dle denního a ročního období využívat a kontakt s exteriérem byl maximální.

Ložnicová část je z jižní strany konzolovitě předsunutá, aby stínila prosklený spodek v létě. Naopak v zimě dopadá sluníčko hluboko do dispozice. Pasivními prostředky k pasivitě…  A ještě je tu to „vesnické“ podkroví, do kterého se po vertikále otevírají dětské pokoje skrze galerii. Dům je postavený z cihel, vytápí ho podlahové topení s plynovým kondenzačním kotlem.  Říkáme mu dům „jednička“, kvůli profilu…

rd slavkov

rd slavkov

rd slavkov

rd slavkov

rd slavkov

zdroj: atelier38.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.