Proměny Ostravy #200

Katedrála Božského Spasitele před a po rekonstrukci.

katedrala

katedrala

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  Ja vim, ze uplne puvodni barva byla podobna te soucasne, ale ten drivejsi nacervenaly vzhled se mi libil vic… Nejvice te katedrale prospela rekonstrukce interieru a uplne nejvic by ji prospelo zruseni toho ohyzdneho parkoviste pred ni.

  Thumb up  Thumb down
 2. Olin :

  Bueeee, ta barevná kombinace se mi předtím líbila víc. Někteří jsou fakt zralí na pomeranče v ručníku!

  Thumb up  Thumb down
 3. PK :

  Mě se zase líbí víc současná varianta. A to parkoviště tam opravdu nemá co dělat…

  Thumb up  Thumb down
 4. Danek :

  Viděl jsem po světě hodně kostelu,katerdal a v této podobě je to jedna z nejhezčích. Upně do jiné dimenze by jej vrhlo to kdyby bylo vydlážděno okolí dlažebními kostkami….možní fontána atd.

  Thumb up  Thumb down
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  Já bych si okolí představoval třeba takto. Plochu před katedrálou upravit na malé náměstí s lavičkami a kašnou. Parkoviště vedle nahradit travnatou plochou a to celé doplnit řadou stromů.

  Thumb up  Thumb down
 6. thvari :

  Jen připomenu, že v dubnové dílně, o které je článek v aktuálním vydání buletinu Krásná Ostrava, obsadil prostor kolem kostela s 10 hlasy 5. místo z prostor v centru, které by nejvíce potřebovaly upgradovat (po Kostelní, Ostravici, prostorem před Ostravicí a Černé louce).

  Thumb up  Thumb down
 7. Adam :

  Už shnáním dřevo na prostestní 10 metrů vysokou gilotinu přímo naproti tomuhle symbolu smrti a tyranie. Schválně, který popravčí nástroj bude veřejnosti vadit, a který ne.

  Thumb up  Thumb down
 8. Jann :

  Summerboy: Ke zrušení části parkoviště okolo katedrály (zřejmě té před samotným vstupem), by ústy pana primátora mělo dojít v dohledné době. Podobu určí architektonická soutěž.
  http://fajnova.cz/fajnova-prochazka/

  Thumb up  Thumb down
 9. aggu :

  Jann: Doufám že zruší celé to parkoviště a projekt zaplatí Svozil z ODS ze svého. Ty betonové špalky si může dát do obýváku.
  Hned vedle mají proluku zvící 1700 m2, parcela říká magistrátu pane, tam můžou zakopat 3 patra parkingu. Ale nevím co na to Semerák, je tam jeden strom a to by byla nenahraditelná ztráta pro centrum.

  Thumb up  Thumb down
 10. Michal :

  Katedrálu máme skvěle opravenou, ale na ty uschlé nebo částečně proschlé stromy kolem sereme. Udělat něco pořádně a do konce je v Ostravě nepřekonatelný problém.

  Thumb up  Thumb down
 11. David :

  aggu:
  Můžu se zeptat na tu proluku, kde je?
  Nevím, kterou myslíte.

  Thumb up  Thumb down
 12. aggu :

  David:
  Parcela č. 461/1, hned vedle Bachnera.
  http://imgur.com/haVGuZA

  Thumb up  Thumb down
 13. David :

  aggu:
  Dík, jo tady ta.

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.